De resultaten van het vogclonderzoek in Saeftinghe werden vastgelegd in een jaarverslag dat werd gepresen teerd op een voorlichtings- en discus sieavond over het beheer en de toe komst van dit gebied. Het was de vogel werkgroep die het initiatief tot deze avond had genomen. Mede door de aanwezigheid van medewerkers van diverse (overheids)instellingen die te maken hebben met het beheer van Saeftinghe, was deze avond een groot succes. Een ander succes lijkt er aan te komen. Over het natuurgebied Canisvliet kon na jarenlange achter uitgang eindelijk weer eens wat posi tiefs worden gemeld. Het ziet er na melijk naar uit dat Canisvliet en m ge ving heel wat vogel vriendelijker zal worden ingericht. Het voorjaar en de zomer zijn de tijd voor het inventariseren van broedvo- gels. Er werden onderzoeken verricht :ii samenwerking met of ten behoeve an SOVON, Rijkswaterstaat Dienst jetijdewateren, het Zeeuwse Land- hap en Staatsbosbeheer. Aan de telling van Huiszwaluwen nemen traditioneel de meeste mensen deel. Zelfs buiten de Vogel werkgroep is er belangstelling voor. En elk jaar zijn er weer mensen die zich, gestimuleerd door dit onder- oek, aanmelden als lid van de Vogel werkgroep. i het najaar werd deelgenomen aan de landelijke vogelkijkdag die was eorganiseerd door Vogelbescher ming. Oost-Zeeu ws-Vlaanderen scoorde daarbij bijzonder goed. In heel Zee land was er geen regio waar meer ogels en vogelsoorten werden waar genomen! Over de belangstelling van de pers en de lokale radio hadden we niet te klagen. Die dag werd feeste lijk besloten. De belangrijkste conclu sie van die avond was "Doen we voor lopig elk jaar". Andere zaken die om dezelfde reden al bij voorbaat op de agenda stonden, waren een vogelex cursie naar het noordelijk Deltage bied in februari en naar de Ardennen en Lotharingen in april. Vogelopvang. De zorg voor gewonde vogels in ons gewest gaat terug tot de tijd dat "De Steltkluut" nog een 'eenvoudige' vo gelwacht was. (W.de Koek) Gedurende 1993 werden de volgende vogels aangeboden c.q. opgehaald 4 torenvalken, 2 roodkeelduikers, 2 zilvermeeuwen, 2 kerkuilen, 1 grote zee-eend, 1 buizerd, 1 kui faalschol- ver, 1 kauw en verder wat er zoal in de tuin voorkomt zoals merel, fazant. In totaal 23 vogels, waarvan er 4 naar 'De Mikke' zijn gebracht. Van de 19 overigen, zijn er, na een rustperiode, 11 exemplaren losgelaten en 8 dood gegaan. Tot slot. Als Natuurbeschermingsvereniging hebben wij ons tot doel gesteld het behoud en de ontwikkeling van na- tuuren landschap, in het bijzonder in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit zowel voor de natuur zelf, als lerwille van het leefmilieu voor mens en dier. Samen met de werkgroepen en een heleboel vrijwilligers o.a. op het ge bied van knotten, timmeren, tellen en het leiden van excursies, kunnen wij als bestuur van "De Steltkluut" terug kijken op een succesvol 1993. Met dank aan allen Vera van Bavel, secretaris. 41

de Steltkluut | 1994 | | pagina 19