AVONDWANDELING OVER DE LINIEDfJK Datum: 6 mei Tijd: 20.30 uur Plaats: Verzamelen bij school de Rietvliet aan de Poorterslaan te Hulst Excursieleider: Edie Bogaert (01140-15430) Al jaren gaan we rond deze tijd de Liniedijk op in de verwachting de Nachtegaal te horen. Vaak zit hij hier. Soms is hij ook weer al weg. Het blijft daarom altijd weer een verrassing. Maar nachtegaal of niet, de Li niedijk blijft een heel aantrekke lijk gebied: temidden van de na tuur wandelen over historische vestingwerken. Edie zal u op al dat moois zeker attenderen. (CS) DAUWT RAPPEN IN DE BRAAKMAN MET DAARNA ONTBIJT! Datum: donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag!) Tijd: 5.00 uur! Plaats: ingang recreatieterrein de Braakman Excursieleiding: Vogelwerkgroep Steltkluut Voor opgave van excursie én ontbijt telefonische aanmelding bij Cyriel Smet 01140-11625 of Jan Flagge 01150-18021 Goede tradities zijn er om in ere te houden. Zeker geldt dat voor het Dauwtrappen: op Hemelvaarts dag extra vroeg uit de veren om te genieten van de vroege vogelzang. Al jaren doen we dit in het oosten van Zeeuws-Vl. De Putting, Clin- ge, Hulst, Axel en de Zestigvoet. Vorig jaar stonden we bij de Steense bossen. Helaas, het weer zat ons die dag niet mee: na de geluiden van me rel, lijster, gekraagde roodstaart en winterkoning was er alleen nog maar 'het ritme van de regen'. Het ontbijt na afloop smaakte mis schien daarom zo lekker. Al jaren komt er vanuit het Ter- neuzense de vraag waarom het dauwtrappen niet eens in die regio kan plaatsvinden. Daarom deze keer de Braakman. Een gebied dat nauwelijks intro- duktie behoeft: watervogels, bos vogels en weidevogels en kustvo- gels allemaal bijeen. De laatste jaren kunnen we hier steevast ook rekenen op de Nachtegaal. Dus wie weet. Onder het motto 'voor wat hoort wat' is er zoals gebruikelijk na af loop de mogelijkheid gezellig aan te schuiven voor een lekker ont bijt. Deze keer in de kantine van de Braakman. Voor de prijs hoeft u het zeker niet te laten: wij vra gen hiervoor een bijdrage van 5,-. In verband met de organisatie het verzoek graag aanmelding vóór 10 mei. (CS) 28

de Steltkluut | 1994 | | pagina 6