Telling van steltlopers in het 'Zeeuwse binnenland' in november 1993 door Cor M. Berrevoets Peter L. Meininger. p/a RIKZ Postbus 8039, 4330 EA Middelburg Op verzoek van de Nederlandse Steltloper werkgroep werd in het weekein de van 13 en 14 november 1993 een telling gehouden van in het Zeeuwse binnenland verblijvende steltlopers. Om bij de ganzentellingen aan te slui ten, vond deze telling in Zeeland een week eerder plaats dan de landelijke telling. Zaterdag 13 november was het rustig telweer, zondag 14 november woedde er een storm en maandag 15 november viel de vorst in. Deze omslag van het weer, vermoedelijk gevolgd door massale verplaatsingen van stelt lopers, zal een vergelijking van de Zeeuwse resultaten met die van de rest van Nederland bemoeilijken. Dit is gelukkig het probleem van de landelij ke coördinatoren! Dankzij de medewerking van velen werd naar schatting ruim 90% van het Zeeuwse binnenland geteld. Dit leverde voor het eerst sinds jaren weer een aardig compleet beeld op van de hier aanwezige aan tallen. In totaal werden in Zeeland (inclusief de gehele Grevelingen) geteld: 1400 scholeksters, 15.858 Goudpleveieren, 37.279 Kieviten, 284 Kemphanen en 3380 Wulpen. Bij de Scholekster viel op dat het foerageren in het binnenland beperkt was tot graslanden in de directe omgeving van de zeearmen. Opvallend is het vrijwel ontbreken van Goudplevieren in Oost-Zeeuws-Vlaanderen en Walcheren. De meest verspreide soort was de Kievit. Ook de Kemphaan werd gemist in Zeeuws-Vlaanderen Aan de telling werd meegwerkt door Cor Berrevoets. Eric Blaakman. Lucien Boerjan. Henk Bonde- wel, Daan Bos, Anton Bun. Walter de Smet. Aylin Erkman, André Hannewijk. Huib van Iwaarden. Jean Maebe, Huub de Loos. Peter Meininger. Wilfried Mahu. Rien Marijs, Rob Remmerts, Pieter Simpelaar, Rob Strucker, VWG Walcheren. Petrus van 't Westeinde, Pirn Wolff en Titus Ysebaert. 54

de Steltkluut | 1994 | | pagina 32