VAN DE BESTUURSTAFEL OVER WEKKERS EN BOUWVAKKERSFLUITJES. door Jan Flagge Financiën en milieu Deze keer een berichtje uit de financiële hoek. Op voorstel van het bestuur is de Ledenvergadering, vorige maand bijeen in Hulst, akkoord gegaan met het verstrekken van een lening van 5.000,= aan de Vereniging Zeeuwind. Hierbij past wel wat achtergrondinformatie. De Stellkluut heeft al bijna 25 jaar een aktieve Knotgroep, die zich iedere winter bezighoudt met het knotten van wilgen, snoeien van bomen en heggen en het bijplanten van voornamelijk wilgen. Op deze manier hebben al veel mensen een belangrijke steen bijgedragen aan het onderhoud en de instandhouding van ons Zeeuwsvlaamse landschap. Het hiermee verdiende geld, voornamelijk subsidies en opbrengst van verkocht hout, staat momen teel voor het grootste deel op een rekening bij een commerciële bank en levert weliswaar een aardige rente op, maar het milieu schiet hier direkt niet zo veel mee op. Vandaar bovenstaand voorstel. Het gaat hier om een geldlening, die te alle tijde weer direkt opvraagbaar is en waarvan de rente-opbrengst die van de commerciële banken dicht benadert of zelfs overtreft. Maar het grote voordeel voor het milieu is dat dit geld nu zeer direkt gebruikt wordt voor investeringen in windenergie in onze provincie. Met deze lening hoopt de Steltkluut aan uitbreiding hiervan een kleine bijdrage te leveren. De Vereniging Zeeuwind is enkele jaren speciaal opge richt om in windenergie in Zeeland te investeren en de gebouwde windmo lens te beheren. Enkele reeds gerealiseerde projekten zijn: Molens bij Oostburg, op Noord- Bcveland naast de Zeclandbrug, bij Bath en bij het Goese Sas. Er zijn konlrakten met Deltan voor het afnemen van de opgewekte elektriciteit. Dit werk verdient het om door onze vereniging gesteund te worden. een geluiden-impressie van een dauwtrapwandeling door Jan Flagge Kwart voor vier: Wal kan die wekker een herrie maken op dit tijdstip. Kwart over vier: Een pruttelend koffiezetapparaat klinkt al beter. Half vijf: Nachtgeluiden in Terneuzen brengen je al wat meer in de juiste stemming. Een opvliegende Wilde eend, ver weg een startende auto, honde- geblaf vanuit hel dierenasiel op de verre achtergrond, het biedt een hou vast voor een langzame overgang van de nacht naar de dag. Vijf uur: De parkeerplaats bij de Braakman. Een levendige drukte. Tientallen vroeg-oppers met laarzen, tassen en verrekijkers. Een zeer en thousiast gezelschap natuurliefhebbers. Vrij veel gepraat en geroezemoes. 62

de Steltkluut | 1994 | | pagina 8