VELDWAARNEMINGEN periode augustus 1992 tot en met december 1993 door Alcx Wieland Inleiding De laatste jaren is er van de veldwaarnemingen rubriek weinig terecht gekomen. De belangrijkste oorzaak hiervan is dat de waarnemers de meldingen helemaal niet, of veel te laat doorgaven. Aan mij is gevraagd om te probe ren deze rubriek weer beter te laten lopen. Daarbij ben ik natuurlijk sterk afhankelijk van het aantal waarneming dat tijdig aan mij doorgeven wordt. Ik wil daarom de waarnemers verzoeken de waarnemingen zo snel mogelijk aan mij door te geven. Dit betekent dat de fanatieke waarnemers om de 4 maanden een lijst waarnemingen aan mij op moeten sturen. Wanneer het gaat om de zogenaamde "harde" soorten heb ik graag dat de waarnemingen nog de ze 11de dag aan mij doorgebeld worden. Dit geeft andere vogelaars in de regio de kans om de betreffende vogel ook te bekijken/beschrijven/fotograferen zodat meer vogelaars van de vogel kunnen genieten. Bovendien maakt de waarneming meer kans maakt.om aanvaard te worden door de zeldzaamheden beoordelings commissie (CDNA). Hieronder volgt een overzicht van de waarnemingen in de periode augustus 1992 tot en met december 1993. In de volgende Steltkluut komen waarnemingen van de periode januari 1993 tot en met april 1993. Mensen die nog waarnemingen hebben uit die periode, worden verzocht deze zo poedig mogelijk aan mij door te geven. In het onderstaande overzicht staan alleen de bijzondere waarnemingen vermeldt. In de toekomst worden ook de iets minder bijzondere waarnemingen opgenomen. Indien mogelijk kunnen ook uitzonderlijke waarnemingen van vlinders, zoogdieren enz. in het verslag opgenomen worden. Alle waarnemingen worden opgeslagen in het archief. jj gebruikte afkortingen: ad. adult m man v vrouw kj kalenderjaar -> langs trekkend ====^============J Roodkeelduiker: 30-1-93; 1 gevangen (olie) Braakman haven (AW) 11-12-93; 1 Haven Terneuzen (WW) 12-12-93; 1 met olie Braakman haven (AW) 24-12-93; 1 Braakman Noord (WW) 25-12-93; 1 Otheense kreek (AW) 75

de Steltkluut | 1994 | | pagina 21