kreek, Het Groot Eiland en Canisvliet. Ook andere gebieden nabij open water(tjes) en gebieden waar de soort recent is uitgestorven polders nabij IJzendijke/ St. Kruis komen in aanmerking. Wanneer er éénmaal broed- vogels in deze gebieden zitten, kunnen gebieden in overig Zeeuws-Vlaan- dercn veroverd worden. Een belangrijke voorwaarde voor de Oeverzwaluw is: dat er een steile wand aanwezig moet zijn. De grond die in de wand verwerkt is mag niet te hard zijn, want dan kunnen de zwaluwen hun 1 meter lange nestpijpen niet graven. Zand of niet te harde zavel/klei zijn al geschikt. Dit soort grond kan op de meeste plaatsen aan de oppervlakte of onder grond worden aangetroffen. Wanneer deze grond niet aanwezig is kan er bijvoorbeeld zand van elders worden aangevoerd. Verder is het belangrijk dal het steile deel van de wand ongeveer 90 graden, minimaal 3 meter lang en 1 meter hoog is. vrijwilligers bc/.ig met herstel oeverzwaluwcnwand (L. Calle) MEDEWERKING Wanneer u in Zeeuws-Vlaanderen een geschikte plaats weet om een oever- /waluwwand aan te leggen, kan u dit aan mij doorgeven (plaats op een kaartje intekenen). Wel belangrijk is dat u weet van wie het gebied is. Hierna kunnen we de eigenaar benaderen om te vragen om zijn/haar medewerking. )ok mensen die mee willen werken aan dit project zijn van harte welkom. Werkzaamheden die eventueel verricht kunnen worden zijn: het steil afstekken van de wand, waarschuwingsbordjes plaatsen nabij de wand, het benaderen en adviseren van mensen/instanties/bedrijven die een oeverzwa- iuwwand willen aanleggen, bekijken of er ergens subsidies te verkrijgen zijn voor het aanleggen van een wand. Alex Wieland Jsbaanstraal 9 4537 PH Terneuzen 01150-18130 107

de Steltkluut | 1994 | | pagina 13