Rudi Geus wordt bedankt voor de getoonde bestuurlijke inzet. Hij blijft wel lid van de planologie-werkgroep. 7. Aktiviteiten v.d. werkgroepen. Deze worden mondeling ter vergadering toegelicht door een lid hiervan. 1 nsektenwerkgroep (Joop de Bakker) medewerking aan landelijke dagvlin dertellingen. Planten werkgroep (Marion Kindt): poging meer mensen te betrekken bij de wg. Meer contact met Groei en Bloei. Er is een plantenlijst samengesteld over 1993 op basis van de uitgevoerde inventarisaties. Knotgroep/bomenwerkgroep (Luciën Calle) vanaf jan. hebben gemiddeld meer dan 10 mensen meegewerkt aan de knotdagen. Aktie richting gem. Terneuzen i.v.m. bedreiging waardevolle bomen door uitvoering plan Stecnen Beer. Jeugdgroep (Vera van Bavel) ongeveer 40 leden. Omdat er dit jaar meer buitcnactiviteilen gepland worden het verzoek om meer begelcidingskader. Vogelwerkgroep (Mare Buise) weidevogclprojckt i.s.m. Duumpje, broedvo- gelonderzock in Saeftinghc, inventarisatie SBB-gebieden en medewerking aan BMP-tellingen. Planologiewerkgroep (Adri Paauwe) veel aandacht voor komst intensieve veehouderij, walerbeheersingsplan Hulster Ambacht en de Drie Ambach ten, plannen landinrichting Axelse Sassing en Zaamslag/Reuzenhoek. Een aardige bijkomstigheid is dat de provincie Zeeland in actie is gekomen mede door de verschijning van het Zwartboek. Het ligt in de bedoeling een handhavingsprojekt te starten in Hulst en Hontenisse in samenwerking met de regiopolitie. 8. Rondvraag. a. George Sponsclee: in Emmahaven wordt een particulier initiatief geno men om een informatiecentrum op te richten, terwijl het Zeeuws Land schap al ver gevorderde plannen heeft voor het informatie-/bezoekerscen- trum. Het bestuur antwoordt hierop dat er geen bestuurlijke gesprekken zullen plaatsvinden met de particulier in deze. b. Eddie Taelman informeert naar de stand van zaken omtrent het beheers plan Liniedijk. Van bestuurswege wordt geantwoord dat er zo vlug mogelijk contact zal worden gelegd met de leden ter plekke zo gauw het plan bij het bestuur bekend is. c. Edie Bogaert vraagt aandacht voor de teloorgang van waardevolle bomen achter de voormalige apotheek in de Hulster Steenstraat als gevolg van verbouwingen en hernrichting van de tuin. Hij informeert naar de stappen die het Bestuur in deze heeft gezet. Geantwoord wordt dat er overleg ge weest is met de gemeente wat -helaas- maar heeft geresulteerd in behoud van een tweetal beuken. 132

de Steltkluut | 1994 | | pagina 14