1 WANDELING IN DE BOSSEN VAN CLINGE Datum: Zondag 18 december Tijd: 9.30 uur. Plaats: Parkeerplaats achter Intcrjute aan de Molenstraat te Clinge Excursieleider: Edie Boogaert (01 140-15430) Rond deze tijd kan het in de bos sen zo onwerkelijk stil zijn. Het lijkt wel alsof alles uitgestorven is. Maar dat lijkt maar zo. Want toch is er veel leven te zien en te horen. Vrijwel zeker zal Edie de mede wandelaars attenderen op de ge luiden van de wintervogels zoals het Goudhaantje, de Staartmees en de Zwarte Mees. Natuurlijk ook de geluiden van de altijd aanwezige winterkoning en roodborst. Begin winter heb je ook nogal eens kans wat roofvogels in en rond de bossen aan te treffen zoals Toren valk, Buizerd en Sperwer. En in de bossen de geluiden van de Bonte Specht en het 'gelach' van dc Groene Specht. Nu ook kun je makkelijk even stilstaan bij de 'sporen' in het bos. De afgekloven spar- en denneap- pels als etensresten van de hier voorkomende eekhoorns. Of mis schien wel een plukplaats van een roofvogel. Op het strooisel van de naaldbos sen zul je zeker kleine paddestoel- tjes tegenkomen op naalddunne steeltjes zoals de Paardehaartaai- ling. Aan de voet van de hier veel vuldig voorkomende Robinia's vaak Schubbige Bundelzwammen. Kortom genoeg redenen om eens mee te wandelen. VOGELEXCURSIE SPAARBEKKENS PHILIPPINE Datum: Zondag 15 januari. Tijd: 9.00 uur. Plaats: aan de ingang van de Spaarbekkens, Lozeschorweg, Philippine. Excursieleider: Henk Castelijns (01 159-1846) Midden in de winter is het top drukte op de spaarbekkens. Vele vogelsoorten verdringen zich op deze grote open zoetwaterbassins. Vooral de eendachtigen zijn in vele soorten en tot duizenden ex emplaren goed vertegenwoordigd. Deze excursie is ideaal voor diege nen die dc verschillende soorten eens goed zichtbaar naast elkaar willen kunnen zien. 1MB 124

de Steltkluut | 1994 | | pagina 6