©i immyyr De IVN Natuurgidsen. De Aktiviteiten. De IVN Natuurgidsen zullen een drietal avonden organiseren met als thema: Natuur In Stad En Dorp. Op dezel avonden zal achtereenvolgens behandeld worden: 1. Historie van kreken en landschapsontwikkeling van Zeeuws-Vlaanderen. 2. Landschapselementenen 3. Natuur in onze stad. Deelname aan de avonden is gratis en de avonden kunnen eventueel ook afzonder lijk bezocht worden. Verder zal er een tentoonstelling over Zeeuwse kreken geplaatst worden in de Bibliotheek van Terneuzen en Hulst. Een aantal aktiviteiten zullen vóór en na maart plaatsvinden, de hoofdmoot valt uiteraard wel in maart. De aktiviteiten van De Steltkluut en de IVN in chronologische volgorde: 6-2 t/m 28-3 Tentoonstelling over de Zeeuwse kreken in de bibliotheek van Terneuzen. 4-3 Gecombineerde werkdag-excursie in wandelgebied Hof te Zandeplein te Kloosterzande. De werkdag begint om 9:30 uur. Werkzaamheden: Herstel berceau van Haagbeuk, op oude kerkmuur en duiker bevorderen van groei van muurplantjes, opknappen oude hoogstamfruitbomen, snoei waardevolle eik, snoeihout verwerken in houtril etc. De werkdag valt op een gangbare "knotdag" de bedoeling is dan ook dat de trouwe leden van de knotgroep deze dag ook hier werken. De excursie begint om 10:30 uur en omvat een rondleiding door het gehele gebied. Ze wordt verzorgd door Peter Maas en Lucien Calle. Onder andere het nieuw opgestelde beheersplan voor dit gebied zal onder de aandacht worden gebracht. Uiteraard kunnen de werkers aan de excursie deelnemen en de excursiegangers mogen ook hun handen laten wapperen! Verzamelen op het pleintje naast het Gemeentehuis. 13-3 Cursusavond: Historie en landschapsontwikkeling van Zeeuws-Vlaanderen. Kreekruggen, stroomgaten, schorren en slikken. Inleiding door George Spon- selee, aan de hand van dia's. Plaats: Scouting-gebouwte Terneuzen: Zuiderparklaan, naast de atletiekbaan. Aanvang 20:00 uur. 18-3 Gecombineerde Werkdag en excursie aan het Groot Eiland. Plaats: Luntershoek, aan de uiterste noord-westpunt van de kreek. Aanvang werkdag: 9:30 uur, Excursie: 10:30 uur. Pagina 10

de Steltkluut | 1995 | | pagina 10