5. Bestuurszaken. Unaniem wordt besloten dat Tineke Postma als nieuw bestuurslid zal fungeren. Zij zal gaan fungeren als (eind)redakteuren vormgever van het tijdschrift. 6. Werkgroepen. Planologie: actueel is procedure rondom herinrichting Koegorspolderen een molenpark bij Ossenisse Vogelwerkgroep: T momenteel rapportage over weidevogels, verder komende tijd tellingen van ganzén en watervogels en tellingen in Saeftinghe. Ook aandacht voor voedselonderzoekbij grauwe ganzen. De bedreigingen voor de roofvogels in de regio zullen worden geactualiseerd. f Plantenwerkgroep:b de huidige coördinator Marion Kindt zal de streek verlaten, haar plaats zal worden ingenomen door Carien van Nieuwenhuizen. A.s. donderdag zal de presentatie plaatsvinden van het jaarverslag op basis van de gedane excursies. Insektenwerkgroep: het ligt in de bedoeling komende zomer meer excursies te plannen. Verder veel overleg met de Vlinderstichting. Jeugdgroep: meer aandacht voor natuurweekendenen 'kampjes', in verband hiermee vraag naar begeleidingskader. 'f' Vogelopvang: T er zijn dit jaar 36 gewonde vogels opgevangen waarvan er 21 weer uitgezet zijn en 8 naar de opvang in Breskens gebracht zijn. 7. Rondvraag Georges Sponselee: is van mening dat het Zeeuws Landschap meer bezorgd is om de bezoekersaantallenen excursies dan om de natuurwaarden van het gebied. Voor op dient te staan het schor als natuurgebied. Hij vindt dat de St. hierop attent moet zijn. Vanuit de zaal wordt verder gemeld dat de indruk aanwezig is dat sommige ex cursieleiders in Saeftinghe zich niet houden aan de afspraken/regels zoals het mijden van betredingsgevoelige gebiedjes (begrazingsplaatsenvan ganzen/broedkolonies). 8. Sluiting. Onder dank voor ieders aanwezigheid en inbreng wordt de vergadering gesloten. Na de pauze verschaffen Peter Maas en Luciën Cal Ie aan de hand van dia's een - met aandacht voor de historie- beeld van de werkzaamheden in het kader van het landschapsonderhoud.

de Steltkluut | 1995 | | pagina 11