JAARVERSLAG 1994 1. Inleiding. 2. Bestuur door Vera van Bavel, secretaris Het jaar 1994 is voor "De Steltkluut" een aktief jaar geweest. Beginnend met de voorbereidingen van een verkiezingscampagne t.b.v. de Waterschapsverkiezingen op 2 maart is er met veel mensen, ook van buitenaf, heel wa: werk verzet. Dat resulteerde danook in het bezetten van 3 plaatsen doo' bestuurs/oudbestuursledenin de beide waterschappen;t.w. G. Sponseleein "Het Hulste- Ambacht" en A. Paauwe en B. Grootjans in "De Drie Ambachten". MEC In maart werd deze stichting bij akte opgericht. Onderbrenging van het MEC bij het AVZV is op niets uitgelopen. Voortgang v.w.b. een het MEC in onze regio ligt momenteel in handen van de colleges van B&W. IVN Tot de oprichting van een zelfstandige IVN afdeling Zeeuws Vlaanderen is het dit jaarnie: gekomen. Het was niet mogelijk om voldoende bestuurlijk kader bij elkaar te krijgen. Anjerfonds. "Werken aan promotie". In juli is er een aanvraag om subsidie uitgegaan naar het Anjerfonds, afdeling Zeeland, om het mogelijk te maken een draagbare presentatiewand aan te schaffen. En dat is gelukt. In december j.l. werd een bedrag toegezegd waarmee de aanschaf van eer professionele presentatiewand kon worden verwezenlijkt. De bedoeling is dat iedere werkgroep zijn aktiviteiten op deze wand in beeld brengt via foto en tekstmateriaal. Deze panelenwand kan zowel worden ingezet als ondersteuning bij de winkelstand, alsook worden uitgeleend aan bibliotheken in de regio. Vanaf deze plaats willen wij het Anjerfonds, afdeling Zeeland hartelijk danken voor huri financieele steun. Lening aan "Vereniging Zeewind". Er werd een bedrag beschikbaar gesteld aan voornoemde vereniging. Dit geld waj voornamelijk afkomstig uit de kas van de Knotgroep, die vele wintermaanden achtereen samen met vrijwilligers zich bezig houdt met het knotten van wilgen, snoeien van bomer en heggen, ter instandhouding van ons Zeeuws Vlaamse Landschap. Ondanks het feit dat we in 1994 aan ledenwerving minder zijn toegekomen en het feit da landelijke natuurorganisaties wel grote ledenwerfcampagnes hielden, bleef ons ledenaantal stabiel, n.l. 518 gewone leden en 42 jeugdleden. En dat geeft vertrouwen. Dat betekent voor ons dat we op het juiste spoor zitten met onze leden. Het bestuur kwam in 1994 zes maal bij elkaar voor een reguliere vergadering. Ook de traditionele voor- en najaarsvergaderingenWerden gehouden.

de Steltkluut | 1995 | | pagina 12