3. Aktiviteiten Werkgroepen. Pagina 11 Saeftinghe. Met de Stichting Het Zeeuwse Landscahp is overleg geweest over het bezoekerscentrum en over het houden van excursies in het schorrengebied zelf. Planologie. Het ledental van deze werkgroep is al enkele jaren vrij konstant en ligt rond de 14-15 personen. Het meest in de publiciteit was wel de problematiek rondom de invasie van 200.000 varkens, in Z.-VI. gecoördineerd door de Werkgroep RBVI (Regionale Bestrijding Varkens Invasie). Voorzichtig lijkt de kans groter te worden, dat we het allergrootste deel van deze partij mestproducenten buiten de deur kunnen houden. Maar we hebben nog niet gewonnen. Wel was er sprake van winst bij de Raad van State in Den Haag, waar De Steltkluut procedeerde tegen de vergunningverlening voor een kuikenmesterij in Hoek. De eerste fase werd gewonnen, de uitspraak in de bodemproceduremoet nog komen, maar wordt met redelijk vertrouwen tegemoet gezien. Andere ingrijpende zaken zijn de diverse landinrichtingsprojecten, die in "ons" gebied gaande zijn of binnenkort van start gaan. Axelse Sassing: De langstlopende. Aan het Plan van Toedeling wordt gewerkt. George Sponselee behartigt hier de belangen van natuur en milieu. Axel: De meest spannende tot nu toe. Op 1 december vond de stemming plaats. Het projekt werd met 120 tegen 118 stemmen aangenomen. Nipt dus. Aan verdere uitwerking wordt gewerkt. Commissielid Rob Remmerts. Zaamslag/Reuzenhoek: Een vrij nieuw projekt. Is momenteel in de voorbereidingsfase. Commissielid Adri Paauwe. Philippine: Het nieuwste project. Op 4 november 1994 geïnstalleerd. Commissielid is Henk Castelijns. Hoek: In tegenstelling tot alle voorgaande projekten geen landinrichting, maar herinrichting. Commissielid ook hier Henk Castelijns. Ter sprake kwamen Verdieping van de Westerschelde en de WOV. Beslissingen hieromtrent worden in Den Haag genomen. Toekomstige aanpak van de kokkelvisserij. Met ZMF en de ministeries van milieu en visserij wordt intensief overlegd, om deze milieuschade beperkt te houden. Diverse andere grote en kleine aandachtspunten in 1994 waren: Parkeergarage Terneuzen. Stadstuinen Hulst: Met Gemeente Hulst werd overlegd om zoveel mogelijk van deze waardevolle gebiedjes in stand te houden. Er werd kommentaar gegeven op de nieuwe Afvalstoffenverordening van de Gemeente Terneuzen. Er wordt overlegd met ZMF en Delta Nuts over plaatsing van windmolens in de Kop van Ossenisse. Plaatsing op de Spaarbekkens (Philippine) is definitief van de baan. Er werd met de Stichting Het Zeeuws Landschap overlegd over de opzet van het bezoekerscentrum in Saeftinghe (Emmadorp). De aanbieding van het Zwartboek in 1993 had ook in 1994 nog gevolgen. Er werd met de Gemeenten Hontenisse en Hulst overlegd over toepassing van de aanbevelingen uit het Zwartboek, over de invulling van nieuwe bestemmingsplannen en over het Landschapsbeleidsplan (Hontenisse)

de Steltkluut | 1995 | | pagina 13