m immyyr Er werd ingespeeld op het maken van het Beheersplan Liniedijk e.o. in de Gemeert Hulst en er werd overlegd over diverse zaken inzake het Groot Eiland. Tevens wei- gereageerd op een beheersplan, dat de huidige eigenaar van het Groot Eiland heeft late opstellen. Bij de sloop van het WMZ-gebouw zijn op aanvraag de daar aanwezige waardevol bomen bewaard gebleven. Er zal ook in de toekomst geen kapvergunning voor worde afgegevendoorde Gemeente Terneuzen.. Diverse vuilstorten in buitengebieden werden bij de betrokken instanties aangekaart. Vaa met succes. Met de beide waterschappen vond regelmatig overleg plaats over waterpeilen in polder; en andere werkzaamheden. Vogelwerkgroep. In 1994 kwam de VWG negen keer bijeen. Deze vergaderingen werden gemiddel bezocht door twaalf van de 44 leden. In totaal waren 30 verschillende leden een o meerdere keren aanwezig. Degene die zich gedurende een jaar niet hebben laten zien werden na dat jaar verzocht aan te geven of ze nog prijs stelden op verderi uitnodigingen. Als ze daarop niet reageerden, werden ze van de lijst geschrapt. De belangrijkste activiteiten bestonden uit ganzentellingen in het winterhalfjaa watervogeltellingen en broedvogelonderzoekin het Verdronken Land van Saeftinghe ai broedvogelonderzoek naar meeuwachtigen, steltlopers, grondeleenden en Huis- er Oeverzwaluwen. Alle onderzoeken werden keurig volgens planning uitgevoerd. Dat is ei blijft het sterke punt van de VWG. Het zwakke punt blijft de administratieve kant. Wat betreft publikatiesover vogelonderzoekin Oost-Zeeuwsch-Vlaanderenwas het geei slecht jaar. In een van Nederlands meest serieuze vogeltijdschriften (Limosa) verschens artikels over de Oeverpieper in Saeftinghe, de Roodborsttapuit in geheel Zeeuwsch- Vlaanderen en de trek van de Bruine Kiekendief nabij het Canisvliet. Daarnaast stond n elk nummer van de Steltkluut wel een bijdrage van iemand van de VWG, verschene jaarverslagen over vogelonderzoekin het Canisvliet en Saeftinghe en werden rapporti voorbereid over het voorkomen van broedende steltlopers en grondeleenden in gehee Zeeuwsch-Vlaanderen en broedende roofvogels in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. In november werd op initiatief van de VWG te Goes de roofvogelwerkgroep Zeelam opgericht. Het doel van deze werkgroep is tweeledig; onderzoek en bescherming. Da bescherming hard nodig is, bleek uit een eerste vluchtige inventarisatie: ook ii Zeeuwsch-Vlaanderen worden nogal eens roofvogels geschoten, vergiftigd, of worde hun nesten vernield. Aan dergelijke gore praktijken dient zo snel mogelijk een einde t< komen! De VWG zal zich er de komende jaren sterk voor maken. Vogelopvang. Er werden in totaal 36 vogelster verzorging aangeboden, waarvan er 21 exemplaren me succes weer zijn uitgezet, 8 stuks zijn er overgebracht naar de Mikke in Middelburg ei 6 stuks zijn doodgegaan. Plantenwerkgroep. In de loop van 1994 werden 6 excursies gehouden, alle op verschillende plaatsen. Dj waarnemingen zijn verzameld en aan het eind van het seizoen gebundeld in eei boekwerkje. Er zijn dit jaar 36 nieuwe soorten gevonden, waarmee het totaal aantal Pagina 12

de Steltkluut | 1995 | | pagina 14