ROOFVOGELVERVOLGING IN ZEEUWS-VLAANDEREN Pagina 16 door Henk Castelijns Het gaat de laatste jaren niet slecht met de roofvogels in Zeeuws-Vlaanderen.Tot in het begin van de jaren tachtig waren alleen Torenvalk en Bruine Kiekendief geregelde broedvogels, sindsdien zijn daar Boomvalk, Buizerd en Sperwer bijgekomen. Niet iedereen is daar kennelijk blij mee. Dat blijkt uit de volgende gevallen van roofvogel- vervolging die de laatste tijd in Zeeuws-Vlaanderen werden geconstateerd. uit het nest geschoten buizerdjong Fofo is halverwege in de takken blijven hangen Ecologische Atlas van de Friesland, Bakkeveen, 3-6-1988 (J. Krol). Nederlandse Roofvogels. - Op 14/12/93 vond Hans van Hage (medewerker SBB) in de Knokkert bij Retran-chementeen dode Buizerd, waarmee hij naar preparateur Gerard Prang ging. Die constateerde dat de vogel was vergiftigd. - Eind februari werden in de Elisabeth- polder bij Biervliet nabij een sparrebosje waar veel op Houtduiven wordt gejaagd, twee vergiftigde Buizerden gevonden. Het voorval werd bij de politie gemeld, helaas kon de dader niet worden opgespoord. - In de van Wuijckhuisepolderwerd door ondergetekende in maart 1994 een dode Buizerd gevonden. De vogel was zeer vermoedelijk vergiftigd. Mij werd verteld dat degene die in het gebied jaagt er meer van wist. Dat klopte, niet dat hij het had gedaan, integendeel zelfs, hij was ook zelf de dupe: van zijn 150 sierduiven waren er namelijk 100 vergiftigd. Bovendien had hij de Buizerd ook zien liggen en het voorval bij de politie van Terneuzen gemeld. Die heeft er helaas geen werk van gemaakt. De jager gaf aan wat er vermoedelijk was gebeurd: iemand uit zijn omgeving had, om een pas ingezaaid perceel zomergraan tegen

de Steltkluut | 1995 | | pagina 18