m u mm EEST) r Inventarisatie naar de doodsorzaak bij roofvogels en uilen Pagina 18 dat er bij de Vlaamse Kreek nogal wat dode vogels waren gevonden. Hans meldde het voorval bij de politie van Terneuzen, die hem doorverwees naar ondergeteken de. Dat kan natuurlijk niet, vandaar dat toch opnieuw de politie werd ingeschakeld. Na aandrang werd het geval dan toch in behandeling genomen. Ook het geval van de vergiftigde Buizerd werd bij de politie gemeld. De Bietenweg is in vogelvlucht circa 1 km van de Vlaamse Kreek. Bovenstaande meldingen zijn ongetwijfeld maar het topje van de ijsberg. Het gaat om toevallige meldingen van mensen die maar weinig ervaring hebben met roofvogel vervolging. Ook blijkt er uit dat er nogal wat roofvogels sneuvelen door het uitleggen van gif om gewas te beshermen en roofvogelvervolging bij de politie geen prioriteit heeft. Door dit laatste wordt het roofvogelvervolgerswel erg makkelijk gemaakt. Dat kan natuurlijk niet, overtredingen dienen bestraft te worden! Vandaar dat de vogel werkgroep de komende jaren zal trachten roofvogelvervolging tegen te gaan. Het moet maar eens afgelopen zijn. Niet mensen maar roofvogels hebben het eerste jachtrecht! stervende buizerd met ogenschijnlijk krampverschijnselen. Sectie bracht rachitis als sterfoorzaak aan het licht. Zonder Foto: sectie worden dergelijke vogels vaak als vergiftigd doorgegeven. Ecologische Atlas van de Drente, Valtherbos, 22-6-1984 (R.G. Bijlsma) Nederlandse Roofvogels. Als iemand een dode roofvogel of uil vindt, wordt hij/zij verzocht het te melden bij Willy de Koek (01150-12632) of Dick de Knegt (01150-94845). Zij zullen nagaan wat er aan de hand is en de politie inschakelen als ze denken dat er sprake is van vervolging. U kunt natuurlijk ook een mogelijk geval van vervolging zelf bij de politie melden. Meldt het dan ook bij Willy of Dick! Zij verzamelen namelijk gegevens van alle dood gevonden roofvogels en uilen en vermelden hun bevindingen op een standaard formulier. De formulieren worden doorgegeven aan Jan-Willem Vergeer die regionale coördinator van Vogelbescherming in Zeeland is. De doodsoorzaken van roofvogels en uilen zullen jaarlijks worden gepubliceerd. Henk Castelijns, Marollenoord 10, 4553 CP Philippine.

de Steltkluut | 1995 | | pagina 20