m immuyr Excursieleider: Edie Bogaert (01140-15430). Eind april zijn er al veel soorten zangvogels uit het zuiden teruggekeerd. Allemaal hebben ze hun eigen en vaak fraaie zang. Die is het best 's morgens vroeg te horen. Het is waar, je moet er even vroeg voor uit de veren, maar als je eenmaal in het bos bent en de ochtendzang barst in alle hevigheid los, dan merk je dat het ruimschoots de moeite loont. Regenwulpen excursie bij het Paulinaschor. Datum: Zaterdag 29 april. Tijd: 20:00 uur. Plaats: Verzamelen op de parkeerplaats bij het monument. Komend vanaf Terneuzen, de tweede weg na het recreatiecentrum De Braakman rechts en dan richting de Zeedijk rijden. Excursieleider: Alex Wieland (01150-18130). Gedurende deze tijd (trektijd) zijn er op de slikken bij het Paulinaschor diverse soorten Steltlopers te zien. Deze vogels doen het Paulinaschor aan om op krachten te komen tijdens de lange reis van hun overwinteringsgebiednaar hun broedgebied. We zullen vanaf de buitenzijde van de Zeedijk deze vogels bestuderen. Na verloop van tijd zullen dan de eerste groepen Regenwulpen binnen vallen. Deze Regen wulpen komen tegen de schemering naar de rand van het schor om daar te gaan slapen. Natuurlijk zullen we ook op andere soorten vogels letten, want het is trektijd en dan kan je van alles verwachten... (A.W.) Op zoek naar de Waterviolier. Plantenexcursie langs het Vennepad te Koewacht. Datum: Zondag 30 april. Tijd: 10:00-13:00 uur. Plaats: Vennepad, Koewacht. Excursieleiding: Plantenwerkgroep. Vorig jaar ontdekten we op een excursie in de Wildelandepoldertussen Koewacht en Heikant de zeldzame Waterviolier. Dit jaar gaan we eens kijken of deze soort wellicht nog ergens te vinden is. Daartoe gaan we het Vennepad bekijken. Het Vennepad vindt u langs de Emmabaan tussen Heikant en Koewacht (zie kaartje). Slootjes, wegbermen van onverharde paadjes, weilandjes, een pas gegraven veedrinkput, kleine stukjes bos en een uitloper van de Boschkreek, dit alles belooft dat we een groot aantal plantesoorten zullen tegenkomen. (P.M.) s-evers kijken in De Braakman en omgeving. Datum: Zaterdag 6 mei. Tijd: 10:00 uur. Plaats: Meest oostelijke parkeerplaats aan de Savoyaardsweg. Excursieleider: Gerard Slob. Pagina 3

de Steltkluut | 1995 | | pagina 5