Kevers behoren tot de soortenrijkste groepen van dieren op aarde. Alleen in Nederlarc al leven zo'n 4100 verschillende soorten. Onze Excursieleider is al vele jaren bezig met onderzoek naar kevers. We gaan een grote variëteit aan biotopen bekijken, en zien welke soorten kevers daar leven. Zoals een stukje bos, weiland, moeras en een aantal wegbermen. Aan het eind van de tocht willen we noch even het Paulinaschor op om te zien of er ook kevers langs de Westerschelde leven. Tijdens de Excursie worden verschillende technieken voor het vangen van keversgedemonstreerd,zoals ds kloptrechter en het sleepnet. Komend vanuit richting Terneuzen, rijdt u langs de Dow en de Braakmankreek, het is dan de eerste parkeerplaats in het bos. Vanuit het westen (N61), neemt u de laatste afslag voor het recreatiecentrum naar links. De eerste kruising dan weer naar rechts en dan de tweede parkeerplaats. Struinen langs de zeedijk bij Terneuzen. Datum: Zaterdag 20 mei. Tijd: 13:00 uur. Plaats: Overgang van de zeedijk bij het tropisch zwembad te Terneuzen. Excursieleiding: Bouke Grootjans (01150-17669). Aan het begin van de excursie is het bijna laag water en zowel langs de laag-waterlijn| als onder langs de zeedijk, tussen de "klakkers" en de basaltstenen wemelt het van de "friemeldiertjes". Zo vinden we verschillende soorten krabben, kreukels, oesters en strandvlooien. De Westerschelde heeft een kraamkamerfunctie voor de Noordzee. Met enig geluk vinden we enkele vissoorten zoals Schol en Bot. En natuurlijk vinden we veel verschillende schelpen zoals de Grote strandschelp. Omdat we een stukje het slik opgaan zijn laarzen hier onontbeerlijk. Dauwtrappen in de bossen van Clinge. Datum: Donderdag 25 mei. Tijd: 4:00 uur. Plaats: De Sterre te Clinge. Excursieleiding: Cyriel Smet (01140-11625) en Edie Bogaert (01140-15430). We verzamelen op de parkeerplaats van De Sterre, Sterredreef te Clinge. De tocht voert door het afwisselend dekzandlandschap langs de grens met België. Langs kleinschalige akkertjes, bossen en weilanden. Zo in de vroege ochtend is dat zeer sfeervol. Zo kan je in alle rust genieten van het hier nog tamelijk ongeschonden land-1 schap. We beloven u schitterende flarden van ochtendnevels, met een eerst nog waterig, maar al spoedig een heerlijk verwarmend zonnetje. Traditioneel besluiten we deze wandeling met een gezamenlijk ontbijt, naar schatting tussen 6:30 en 7:00 uur. De kosten voor deze tocht, inclusief ontbijt zijn 5 gulden voor leden (ook dus als u zicli hier als nieuw lid opgeeft) en 7,50 voor niet-leden. Opgave voor de wandeling is wel verplicht, bij Jan Flagge (01150-18021) of Cyriel Smet (01140-11625), uiterlijk maandag 22 mei.

de Steltkluut | 1995 | | pagina 6