AFSCHEID EN EEN NIEUW BEGIN 2. Educatie - in het algemeen. Zelf organiseren van kursussen in de regio of aansluiting zoeken bij landelijke organisaties zoals NME, IVN, e.d. - onze Jeugdafdeling in het bijzonder. Is de bestaande opzet aan vernieuwing toe Moet er een opsplitsing komen naarleeftijd, regio, kennis Is aansluiting zoeken bij landelijke organisaties b.v. NJN een noodzaak vanwege een breder vlak? 3. Milieu Moet onze vereniging zich meer toespitsen op milieubescherming? via A. - Milieu huishouden, dus voorlichting, via B. - Reageren op aanvragen van milieuvergunningen van grotere bedrijven. /oor ieder van deze thema's zijn gespreksleiders aangewezen. Het is de bedoeling om in groepjes (liefst van ongeveer gelijke grootte) met elkaar van gedachten te wisselen voor een half uurtje. Hierna komen we plenair bijeen, zodat we een overzicht krijgen van hoe er zoal over de toekomst wordt gedacht. Oe aanbevelingen, voortvloeiend uit deze discussie, worden in de volgende Ledenvergadering (najaar) als bestuursvoorstel gepresenteerd. Van bestuurszijde zal er een aanzet worden gegeven tot deze vernieuwingen. door A. Paauwe, voorzitter. Ia een jarenlange periode neemt Cyriel afscheid als bestuurslid van de Steltkluut. Zijn taak innen het bestuur was de redaktie van 'de Steltkluut' en het maken van de notulen van de vergaderingen. Het maken van 'de Steltkluut' was vaak nachtwerk. Vele uren moest er nijver worden getypt, geknipt en geplakt om weer een nummer persklaar te krijgen. Na een retourtje Kloosterzande kwam het hele pakket in 700-voud weer terug om voorzien te worden van een wikkel en een ïdressticker. Weer werd het een latertje; in huize Smet hielpen vele handen van de opgetrom melde hulptroepen om alles verzendklaar te maken. Eindelijk kon dan, na het op postcode sor teren de hele handel naar de PTT en was er weer een paar weken betrekkelijke rust. Maar Cyriel doet meer. Voor de regio Hulst is hij het aanspreekpunt voor de mensen die op natuurgebied iets te melden of te vragen hebben. Aan de Vlasstraat worden ook vaak gewonde /ogels bzorgd, die Cyriel dan weer verder laat verzorgen. De laatste jaren gaat zijn belang stelling meer uit naar het leiden van excursies, volgde hij de natuurgidsenopleiding en kan hij zich weer meer toeleggen op paddstoelen. Cyriel: bedankt voor de vele jaren als bestuurslid- /'redakteur en ik hoop je nog vaak tegen te komen als natuurgids/exkursieleider en ik verwacht dat je ook in de toekomst nog veel voor de Steltkluut, zij het op een ander vlak, zult doen.

de Steltkluut | 1995 | | pagina 9