M->Jï UIT DE PLANTENHOEK. WATERSPITSMUIS GEZOCHT! Allereerst door Carien van Nieuwenhuyzen Jf? 4;'; Marion en Jaap van harte gefeliciteerd met jullie zoon Maarten. We hopen dat hij - in het kader van het geboortekaartje -mag opgroeien tot 'een boom van een kerel'. Dat hij later met volle overgave de liefde voor de natuur zal worden bijgebracht, daar hoeven we ons geen zorgen over te maken. Heel veel geluk met de kleine. Nu Marion ons heeft verlaten ver schijnen er anderen om de boel draaiende te houden. Andere ideeën, andere excursie's, andereMaar de plantjes blijven hetzelfde en daar gaat het ons om! Regelmatig ging ik met de excursie's mee, en door het volgen van de IVN- natuurgidsencursus,werd het natuurwerk steeds leuker, héél leuk!! Maar nu de plantenwerkgroep ineens overnemen is toch een hele klus, maar wel een grote uitdaging. Gelukkig staat ook Marianne Lundahl te popelen om aan de slag te gaan, en natuurlijk niet te vergeten onze onmisbare kracht Peter Maas. Voor deze zomer hebben we een bescheiden programma opgezet om er in te komen (zie elders).Tenslotte geldt: 'Beter kwaliteit, dan kwanti teit!' Hierbij willen we ook het inven- tarisatiewerk niet vergeten. We ver nemen graag Uw gedachten en ver langens, zodat ieder aan zijn trekken komt: dus laat U horen! We hopen U in grote getallen te ontmoeten op onze excursie's en activiteiten, zodat we met elkaar onze passie kunnen delen, en met volle teugen kunnen genieten van alle wondere dingen om ons heen. door Lucien Calle Zoals in vorige Steltkluut al werd aangekondigd gaan we het voorkomen van de Waterspitsmuis in Oost Zeeuws-Vlaanderen proberen aan te tonen. Dit zal gebeuren in de maanden mei en juni door middel van het uitzetten van inloopvalletjes in de geschikte biotopen. De diertjes worden dus niet gedood. Wie interesse heeft om bij dit onderzoekje betrokken te zijn kan even kontakt opnemen met Peter Maas of Lucien Calle.

de Steltkluut | 1995 | | pagina 17