OPROEP AAN KOPIJ-MAKERS Dus lezers, schrijvers reageer massaal. Korstmossen (naamgeving volgens Candelariella vitellina Cladonia coniocraea Cladonia furcata Lecanora conizaeoides Lepraria incana Parmelia subrudecta Parmelia sulcata Peltigera canina van Herk, 1994) Grove geelkorst Smal bekermos Gevorkt heidestaartje Groene schotelkorst (of Viezelucht- schotelkorst) Gewone poederkorst Gestippeld schildmos Gewoon schildmos Gewoon leermos Pagina 11 Literatuur. Aptroot, A. van Herk, K., 1994. Veldgids korstmossen, K.N.N.V. Veldgids nr. 7, 144 p, Hoffmann, M., 1986. The vegetation of the Westgeul (Terneuzen, Netherlands). Biol. Jaarb. Dodonaea 54: 161-173 veg. map. Hoffmann, M., 1992. Excursie naar de Braakman en het natuurreservaat De Westgeul (Terneuzen, Nederland) met speciale aandacht voor mossen en korstmossen op zaterdag 4 april 1992. Biol. Jaarb. Dodonaea 60: 14. Landwehr, J., 1980. Atlas Nederlandse levermossen. K.N.N.V., 287 p. Mosterdijk, H. G., 1986. De ecologie en de verspreidings-patronen van 75 soorten bladmossen (Musci) in de provincie Zeeland. Siebel, H. N., Aptroot, A., Dirkse, G. M., van Dobben, H. F., van Melick, H. M. H. Touw, A., 1992. Rode lijst van in Nederland verdwenen en bedreigde mossen en korstmossen. Gorteria 18: 1-20. Touw, A. Rubers, W. V., 1989. De Nederlandse bladmossen. Utrecht, K.N.N.V., 532 p. door Tineke Postma Mag ik u vriendelijk (maar met een klein beetje drang) uitnodigen om iets van uw bevindingen of belevenissen op papier te zetten, liefst vergezeld doen gaan van een illustratie of een foto en dit aan de redaktie in te sturen. Vooral voor de volgende A Steltkluut kunnen wij nog wat kopij gebruiken. EN: voelt u zich zeker niet gepasseerd wanneer uw pennevruchten niet direkt worden geplaatst. Op dat moment kan er toch plaatsgebrek zijn, zodat een en ander even opschuift naar een volgende uitgave.

de Steltkluut | 1995 | | pagina 13