afbuigt. Daar verzamelen. Vanuit richting Kuitaart komend, gaat u nog een halve kilometer via de hoofdweg naar het noorden. Daar neemt u afslag Kloosterzande naar links, op dat punt direct weer naar links terugdraaien en de weg volgen tot u bij de kreek komt. Op deze kreekoever groeiden voorheen een aantal bijzondere moerasplanten waaronder het Kruipend moerasscherm. Nadat de kreekoever een tijdlang onbeheerd werd groeide het stuk dicht met riet en verdwenen de meeste van deze kruiden. Sinds enkele jaren voert de Stichting Landschapsverzorging Zeeland hier een maaibeheer en zijn bijzondere planten weer teruggekeerd. We vinden hier o.a. de Zilte rus, Zilt torkruid, Grote Kroosvaren etc. Nu ook weer het Kruipend moerasscherm? Wandelen over Zeeuws-Vlaamse dijken. Datum: Zaterdag 22 juli. Tijd: 9.30 uur. Plaats: Hoek Notendijk/Zeildijk/Mispadte Terhole. Excursieleider: Cyriel Smet (01140-11625). Komend vanuit richting Terhole neemt u Oosten tot daar waar de Vlietdijk begint, onverharde Vlietdijk die zich door het landschap slingert. Via de Schenkeldijk lopen we naar het Mispad en van daar uit weer naar het startpunt. Zo lopen we een rondje in de polders tussen Hulst en Lamswaarde. Deze dijken zijn zeer bloemrijk en met goed weer zien we zeker talrijke vlinders. Vanuit de hoge dijken hebben we schitterendeen karakteristieke vergezichten in het omringende polderland. de Notendijk naar het We wandelen over de Spinnen en Insekten langs de grens bij St.Jansteen. Datum: Tijd: Plaats: Jansteen). Excursieleider: Zondag 30 juli. 10.00 uur. Heerstraat, achter pompgebouw Delta Nuts (bereikbaar via St. Rob Bosmans. Dit wordt de al eerder beloofde Spinnen excursie door Rob Bosmans. Naast spinnen zal er tijdens deze tocht ook aandacht zijn voor diverse insektengroepen zoals de Water- en Oppervlak te wantsen. We gaan diverse biotopen bezoeken zoals ouder bos, een stukje heide, stukjes moeras en watertjes. De excursie is vrij toegankelijk voor iedereen, dus ook voor diegenen die nog nooit eerder naar deze diergroepen gekeken hebben. En schoom vooral niet om al uw vragen op de excursieleider te richten. Deze is dat zeker toevertrouwd. Pagina 5

de Steltkluut | 1995 | | pagina 7