WEDEROM PARTIEEL ALBINISME BIJ BRUINE KIEKENDIEF door M.A.Buise en E.R.E. Matthijs Op 22 mei 1994 werd nabij de Konijneputten in de Beoosten en Bewesten Blijpolder onder Axel ons oog getroffen door een vrijwel geheel witte roof vogel die als een kiekendief laag vliegend over enkele akkers en weilanden aan het jagen was. De vogel was dichtbij en de weersomstandigheden erg gunstig om hem goed te kunnen observeren. Het was een volwassen mannetje van de Bruine Kiekendief te oordelen naar vleugels en rug die de tekening, en kleuren hadden die daar bij die soort behoren te zijn. Voor de rest was de vogel geheel wit op wat bruin na in de buikstreek. Na een minuut of 5 verdween de vogel in westelijke richting tussen de bomen van de Eerste Verkorting. We hebben de vogel bij latere bezoeken niet meer teruggezien. Dit is niet de eerste maal dat in Zeeuws-Vlaanderen partieel albinisme bij Bruine Kiekendief is waargenomen: In 1989 vlogen in de Rottekreek in de Nieuw Kieldrechtpolder onder Nieuw Namen 4 partieel albino jongen uit. Van het ouderpaar vertoonde het vr ook partieel albinisme. Het m was normaal. Bovendien werd in datzelfde jaar aan het Hollands Diep een (ander) juveniel met veel wit op de vleugels waargenomen. (Grootjans Ouweneel 1990). In tegenstelling tot de bij de Konijne putten waargenomen vogel toonden al deze vogels juist veel wit in de vleu gels. Ut.: B.Grootjans G. Ouweneel, 1990. Partieel albinistische Bruine Kiekendieven in het Deltagebied. Het Vogeljaar 38: 82-83. Pagina 13

de Steltkluut | 1995 | | pagina 15