m immyynr EXCURSIE AGENDA JUNI-JULI '95. door Lucien Calle. Voor de komende maanden hebben we weer een ruim aanbod van excursies. De vogels zijn nu in het broedseizoen. Daarom zijn er nu geen speciale vogelexcursies. Veel meer ligt het accent in deze periode op andere organismen zoals planten, insekten en spinnen. Hierbij willen we nogmaals benadrukken dat alle aktiviteiten voor iedereen, dus zowel voor leden als niet-leden gratis toegankelijk zijn. Natuurwandeling langs Canisvliet. Datum: Tijd: Plaats: Excursieleider: Zondag 11 juni. 10.00 uur. Meest zuidelijke parkeer plaats langs de Vissers verkorting, even zuidelijk van Westdorpe. Daar waar de weg de kreek doorsnijdt. Johan Van Den Steen (00-3292240421). Dit wordt een all-round excursie waarbij we behalve de broed- vogels ook de amfibieën en de vegetatie zullen bekijken. En die vegetatie heeft hier zeer veel te bieden. Zo zullen we vrijwel zeker Platte bies en Kruipend moerasscherm te zien krijgen. De wandeling gaat rond het gebied en duurt zo'n 2,5 uur. Laarzen aanbevolen. Plantenthema-avond Braakmanpolders Datum: 15-06-1995 Tijd: 20.00 - 22.30 uur Plaats: Dorpshuis "Hoekse Rakkers", Molenplein 3, Hoek. Organisatie: Plantenwerkgroep. Tijdens deze thema-avond wordt het achtergrondkader geschetst van de voormalige Braakmanpolders; het gebied in de driehoek Phillippine, Hoek en Terneuzen. Ingegaan wordt op de ontstaansgeschiedenis in relatie tot de voorkomende vegetatie, met name gericht op de dijken en kreken. In 1976 is in dit gebied een ruilverkaveling voorbereid, maar nooit uitgevoerd. De ZCO (voorloper van de ZMF) heeft destijds binnen dit kader vegetatiekarteringen gedaan. Nog geen twintig jaar later zal een nieuwe ruilverkaveling in dit gebied plaatsvinden. De toekomstige ontwikkelingen in de vorm van deze ruilverkaveling, de aanleg van de W.O.V. en de mogelijke industriële vestigingen in de Goessche Polder zijn voor de Plantenwerkgroep aanleiding om dit gebied (per fiets) nog eens nader te bekijken en te evalueren. Wat is er veranderd? verdwenen? gaat verdwijnen?

de Steltkluut | 1995 | | pagina 4