Tabel 3: Kolonies in 1994 met meer dan 24 bewoonde nesten: Opslagtank 1 Dow Chemical N.Neuzenpolder 1 54. Opslagtank 2 Dow Chemical N.Neuzenpolder 1 48. Boerenschuur Koninginnestr, 2 K.Emmapolder 37. Boerenschuur Reigersbosch omg. Lunthershoek 36. Boerenschuur Weststraat 3 omgeving Zeedorp 36. Boerenschuur L.BIikstraat omgeving Terneuzen 36. Electriciteitskotje omgeving Walsoorden 35. Boerenschuur Poonhaven ±30. Betonnen gebouw CEBECO Axelse Sassing 30. Bejaardenhuis te Groenendijk 29. Boerenschuur Zandbergseweg omgeving Hulst 28. Boerenschuur Langestraat 5 in Prosperpolder 25. Pagina 11 Tenstotte stel ik mijzelf en u de vraag, wat kunnen wij doen om de alsmaar voortdurende achteruitgang van de Huiszwaluw te stoppen??! Ikzelf denk aan het volgende: - laat vogels ongestoord broeden en haal zeker bewoonde nesten niet vroegtijdig naar beneden. Mensen moeten hierop worden geatten deerd middels media, bv. krant en lokale radio. - aanleggen van kunstmatige mod- derpoeltjes, vooral in woonwijken. - de landbouw, industrie en overheid minder ruimte geven tot het verspillen met allerlei vergiften. - creëren van broedplaatsen. Denk aan huizen met geschikte over kappingen, het beschermen van bestaande kolonies door niet zonder meer vergunningen te geven oude gebouwen af te breken. Regionale natuurbe schermingsorganisaties, zoals De Steltkluut moeten hierbij een belangrijkere (controlerende) rol gaan spelen!! - verbod op uitvoer van zware pesticiden naar ontwikkelings landen, alwaar de vogels immers overwinteren. Via deze weg wil ik tenslotte alle tellers bedanken voor hun mede werking en mijn opvolgster C. Dentz veel succes wensen met de voort zetting van de tellingen. Namen van tellers: B. Grootjans, H. Castelijns, D. de Knecht, W. Wisse, W. Desmet, A. Wieland, A. de Caluwel, J. vd Steen, A. de Smet, R. Remmerts, A. vd Wiel, H. Provoost, J. de Bakker, W. de Bokx, A. Paauwe, M. Ploegaert, H. Bun, E. Taelman, J. Weemaes, T. Ysebaert, R. Dobbelaer, J. Maebe, J. v. Hooye, H. Merison, J. Poortvliet, J. de Ridder, G. v. Kourt, F. de Kind, P. Marinissen, W. Mahu, V. Mahu, H. Verlinde, M. Buise, C. Dentz, A. Klaassen en A. Kind.

de Steltkluut | 1995 | | pagina 13