Vleermuizen in het landschap. Hovenierskunst in palmet en pauwstaart. Pagina 17 Vleermuizen in het landschap Vlaanderen waarin een persoonlijke impressie en karakteristiekvan de tuin wordt gecombineerd met aandacht voor de medewerkers van de tuin. Alle plantentuinen van Nederland en Vlaanderen worden kort beschreven met de voornaamste eigenschappen van de collectie, de grootte van de tuin, de voorzien-ingen (naambordjes, rondleidingen, informatiemateriaal, film- of diavoorstellingen), aanwezigheid van horeca en winkel. Index, begrippenlijst, biografie. Schrijver: Kees Kapteyn. Verkrijgbaar: In de erkende boekhandel. Uitgever: Schuyt Co Uitgevers en Importeurs BV, Haarlem Prijs: Fl. 59,50 Beschrijving: Vleermuizen vormen een populaire diergroep; tegelijk zijn ze bedreigd. Dank zij de recente ontwikkeling van de vleermuis-detectors was het voor het eerst mogelijk om 's zomers systematisch onderzoek naar vleer muizen uit te voeren. Hiervoor zijn jarenlang gedurende honderden nachten waarnemingen verzameld door tientallen vrijwilligers van de Noordhollandse Zoogdier studiegroep en de Vleermuiswerkgroep Nederland, in samenwerking met de provincie Noord-Holland. In dit boek worden leefwijze, voeldselkeuze en jachtgedrag van de Noord hollandse soorten uitgebreid behandeld, gevolgd door een uitvoerige docu mentatie van verspreiding in zomer en winter, verblijfplaatsen, verplaatsingen, terreingebruik en aantalsontwikkelingen. Naast een bespreking van iedere soort volgt een aantal hoofdstukken over o.a. landgoederen, eendenkooien, overwinteringsplaatsen en een korte regionale karakteristiekvan Noord- Holland. Schrijver: Verkrijgbaar: Uitgever: Prijs: Beschrijving: Recencie: Wybe Kuitert en Jan Freriks In de erkende boekhandel. Uitgeverij De Hef Publishers, Rotterdam. Fl. 79,90 Geschiedenis en techniek van het telen en snoeien van leifruit. Ca. 160 pagina's met ca. 100 illustraties in kleur en zwart/wit. Meesterlijke handleiding voor werkers in moes- en fruittuinen. De inhoud is van een ouiderwetse degelijkheid. De uitvoering verdient een schoonheidsprijs.

de Steltkluut | 1995 | | pagina 19