de ammuw EXKURSIEROOSTER AUGUSTUS-SEPTEMBER 1995 door Lucien Calle en Jan Flagge. 'tfede vanwege de vakantietijd geldt voor alle exkursies dat informatie kan vorden opgevraagd bij de telefoonnummers, zoals vermeld bij de exkursies, ils ook bij Lucien Calle telefoon 01150 - 17416 of bij Jan Flagge telefoon 01150 - 18021. Ünsekten-Doe-Middag Datum: zaterdag 12 augustus 1995 Tijd: 13.30 uur Plaats: Kinderboerderij Terneuzen. iïxkursieleider: Lucien Calle (telefoon 01150-17416) Deze middag wordt georganiseerd in samenwerking met de Jeugdgroep van de Steltkluut. Ze is toegankelijk voor zowel kinderen met ouders of andere begeleiding als voor volwassenen en alles wat daar tussen zit. We gaan insekten onderzoeken, die zich in de omgeving van de kinderboerderij bevinden, in de bos- sages, op het grasveld en aan de kreekoever, in tuinen en aan de Westerschelde. We doen dit d.m.v. de volgende werkwijze: insekten vangen en determineren, onderzoek doen en daarna weer vrijlaten. t> Vanuit de Steltkluut wordt gezorgd voor mikroskopen, vlindernetten, glazen stolpen. Het is wel nuttig om zelf ook een vergrootglas of loep, of zelfs een verrekijker mee te nemen. (Een verrekijker kun je omdraaien en dan is het ook een vergrootglas. Diverse mensen met ervaring op het gebied van insekten zijn aanwezig. We willen proberen om tenminste 50 verschillende soorten te determineren. o Een klein voorbehoud: Bij zeer slecht weer moet de exkursie misschien worden afgeblazen. Kontakt hierover kunt U opnemen met Lucien Calle. Fietsexkursie Hengstdijk - Kop van Ossenisse. Datum; zondag 13 augustus 1995. Tijd: 14.00 uur. Plaats: Kerk Hengstdijk. Exkursieleider: Mare Buise (telefoonO1140-13887) Aan het einde van de zomer nog een keer genieten van het landschap. Vanaf Hengstdijk langs de Vogel, door de Putting naar de Kop van Ossenisse. Onderweg komen we prachtige dijken tegen, die ook door veel soorten vogels druk bezocht worden, ook vanwege de aanwezige diverse plantengroei. Duur van de tocht 2 a 2Vi uur. Watervogelexkursie Paal Datum: woensdag 16 augustus 1995 Tijd: 19.00 uur.

de Steltkluut | 1995 | | pagina 4