V^andelexkursie bossen St. Jansteen Paal, op de dijk bij het haventje. Henk Castelijns (telefoon 01159-1846) Vak voor hoogwater (om 19.45 uur) zijn er vanaf de dijk veel vogels te zien, die na het fourageren zich tijdelijk terugtrekken voor het opkomende water. Waarschijnlijk krijgen we de eerste exemplaren steltklopers te zien, die begonnen zijn aan de najaarstrek, verder diverse soorten meeuwen enz. We blijven nadrukkelijk op de dijk en gaan NIET in het schor. Laarzen e.d. zijn niet nodig, een verrekijker is uiteraard absolute noodzaak. Datum: zondag 20 augustus 1995. Tijd: 09.30 uur. Plaats: Heerstraat, St. Jansteen, achter het pompstation van Delta Nuts. let op: niet meer aan de van Hogendorplaan. Exkursieleider: Edie Bogaert (telefoon 01140-15430) Het einde van de zomer begint ook in de bossen in zicht te komen. Bij goed weer zijn er nog wel veel vlinders, maar de vogels laten zich duidelijk minder horen dan in het begin van het seizoen. De meeste jonge vogels zijn al min of meer volwassen en aan de eerste voorbereidingen voor de najaarstrek begonnen. De planten groei is nu vrijwel op zijn mooist, al beginnen hier en daar enkele soorten al wat 'sleet' te tonen. Een laatste mogelijkheid om de bossen in zomerse staat te zien, voor we straks de herfst en winter induiken. Vlinderexkursie aan de spoordijk bij Sluiskil Datum: zaterdag 26 augustus 1995. Tijd: 13.00 uur. Plaats: Spoorweg Sluiskil-Hoek(Dow), Goese Dijk nabij de brug Sluiskil. Exkursieleider: Marcel Capello. Komend van over de brug bij Sluiskil, direkt na de brug rechtsaf naar beneden, onderaan bij het kanaal naar links, langs het kanaal. Dan (bij een graf) de eerste afslag links. Enkele honderden meters verder kruist de weg de spoorbaan. De exkursie van vorig jaar viel letterlijk in het (regen)water, het was toen erg slecht weer en dus weinig vlinders. Dit jaar daarom een tweede poging naar dit vlinder- gebied bij uitstek, waar we in deze tijd van het jaar en bij gunstig weer zeer veel soorten in grote aantallen kunnen tegenkomen. Het is een van de betere vlinderplaatsen in Oost Zeeuws-Vlaanderen. :hetsexkursie Zaamslag Datum: zaterdag 09 september 1995 Tijd: 10.30 uur. Plaats: Vertrek bij voormalig gemeentehuis. Exkursieleiding: Adri Paauwe (telefoon 01153 - 2187) We bezoeken onder andere gebieden die in de plannen voor landinrichtings en het Kanaalzoneproject voor natuur zijn aangewezen. Plaats: Exkursieleider: Pagina 3

de Steltkluut | 1995 | | pagina 5