Plantenexkursie op de Sterre in Clinge Datum: zaterdag 09 september 1995 Tijd: 09.00 uur. Plaats: Verzamelen parkeerterrein De Sterre, Kerkstraat 44-46, Clinge. Exkursieleiding: Plantenwerkgroep, Peter Maas (telefoon 01150 - 17004) Dit bijzondere gebied is een bezoek meer dan waard. We herken nen plaatselijk de oeroude struktuur van het landschap, dat zich kenmerkt door zeer smalle, maar lange kavels, haaks op de hoofd bebouwing van het dorp Clinge. We treffen er nu een kleinschalig landschap aan; open stukken weiland met op de kavelgrenzen veelal fraaie opgaande beplanting. Verder kleine stukjes bos en mooie slootjes. We zullen vooral de plantengroei onder de loupe nemen. Om een idee te geven wat ons te wachten staat: Struik- heide, Klein vogelpootje, Dubbelloof. Natuurwandeling tussen Axel en Koewacht. Datum: zondag 17 september 1995 Tijd: 14.00 uur. Plaats: Eerste Verkorting, tussen Axel en Koewacht. Exkursieleider: Pim van der Heul. We verzamelen aan de zuidkant van de Eerste Verkorting, tegen de Fortendijk. We wandelen langs kreekrestanten, nieuwe bossages, open landschap en een stukje Fortdijk. We hopen een grote ver scheidenheid aan vogels en planten te zien, het is dus uitgespro ken een exkursie 'voor elck wat wils'. PaddestoelenexkursieSt. Jansteen Datum: zondag 24 september 1995. Tijd: 10.00 uur (Let op: WINTERtijd) Plaats: Heerstraat St. Jansteen, achter pompstation Delta Nuts Leiding: Cyriel Smet en Joop Reijnders. (telefoon 01140-11625) Bossen in de herfst. Bij goed weer prachtige kleuren, veel laatste aktiviteit van vogels, laatste plantengroei en de eerste padde stoelen. Bij nat en donker weer een melancholieke herfstsfeer en nog meer paddestoelen. Alleszins dus reden om in deze tijd van het jaar naar paddestoelen te kijken. Het zijn de uitwendige tekenen, dat de natuur bezig is het inmiddels dode organisch materiaal van het voorbije seizoen 'op te ruimen' door het om te zetten in voedingsmiddelen voor het volgende seizoen. Kringloop en recycling zijn dus niets nieuws onder de zon, voor de natuur is het zelfs van absoluut levensbelang. Let eens speciaal op het feit, dat elke paddestoelensoort op een zeer specifiek eigen biotoop staat. Het zijn daarom goede indikatoren voor de gesteldheid van de omgeving. Voldoende aansporing op naar deze bijzonder interes sante exkursie te komen? Doen!

de Steltkluut | 1995 | | pagina 6