©1 STSLTKLUUT 1 Nst - BOEKENHOEK Ecologische atlas van de Nederlandse weidevogels. De plantentuinen van Nederland en Vlaanderen. Pagina 16 door de redaktie Een lang gekoesterde wens van de redaktie en van leden van De Steltkluut lijkt eindelijk in vervulling te gaan. Een boekbespreking: nieuw uitgekomen boeken die te maken hebben met diverse aspecten van de natuur. In deze aflevering wordt een begin gemaakt met de rubriek: DE BOEKENHOEK. Schrijver: Verkrijgbaar: Uitgever: Prijs: Beschrijving: Albert Beintema, Joop Brinkkemper, Danny Ellinger en Oene Moedt In de erkende boekhandel. Schuyt Co Uitgevers en Importeurs BV, Haarlem fl. 115,- (september 1995) introduktieprijs: fl. 98,50. De Ecologische Atlas behandelt onze weidevogels in een internationale context. Vergelijking met weidevogelgebiedenin de rest van Europa en ook in andere werelddelen accentueert de karakteristieke kenmerken van het Nederlandse weide-vogelgezelschap. Aandacht voor de betekenis van doortrek- en overwinteringsgebieden opent de ogen voor de gevaren, die onze weidevogels ook buiten onze grenzen bedreigen. Aparte hoofdstukken behandelen de komst van weidevogels, de paar- en territoriumvorming, de diverse lotgevallen van legsels, de overlevingskansen van kuikens, de aanpassing van weidevogels aan de veranderende landbouw en de relaties met landbouwbeleid en natuurbeheer. In dit boek worden de resultaten van tientallen jaren veldonderzoek op heldere, samenhangende wijze gepresenteerd en geïllustreerd met een groot aantal foto's, waarvan vele het gedrag van weidevogels tonen zoals dat nog niet eerder werd vastgelegd. Ecologische Atlas van de Nederlandse Weidevogels li lüï 1 fjtr z t/T a Schrijver: Verkrijgbaar: Uitgever: Prijs: Beschrijving: Gerrit de Graaff e.a. In de erkende boekhandel. Uitgeverij Boom, Meppel. tot 1-8-95 fl. 59,50 daarna fl. 69,50 Het boek geeft een beschrijving van 40 tuinen in Nederland in

de Steltkluut | 1995 | | pagina 18