LAAT STAAN DIE PLATAAN kale open ruimte, daar waar eens zulke mooie bomen groeiden. (Ove rigens wordt het onkruid op het gedeelte van de projectontwikkelaar ieder jaar met chemische middelen kapotgespoten). Dat Terneuzen zo arm is aan monumentale bomen heeft dus zeker ook te maken met het gevoerde beleid. De actiegroep Laat Staan Die Plataan heeft de strijd nog niet opgegeven. Er zijn diverse aktiviteiten gepland bij de boom, bezwaarschriften opgesteld, spandoek geschilderd, tekenwedstrijd voorbereid etc. Via de lokale media zult u het een en het ander vernemen. Wie interesse heeft om ook een handje mee te helpen kan contact opnemen met o.a. Nel Florusse (12370) of Lucien Calle (17416). raamaffiche Overpeinzing Oude plataan, in 't hart van Terneuzen wat sta je verloren zo tussen stof en beton. Jouw groene kroon, waarde in geld niet uit te drukken, is toch zo wonderschoon. Moet nu ook jij, oude reus, onder de noemer Vernieuwing' in een oogwenk geveld en voor de bijl? Weet men dan niet dat jij als een rustpunt kan dienen? Voor velen een zegen, een heil? Een link tussen heden en verleden, voor een stad zo belangrijk, ligt hier haast, in puin. Misschien zou juist jij nog een beetje kunnen helpen op de weg naar het 'Fortuin". Je oude makkers aan de Azaleastraat zijn die soms een zelfde lot beschoren? Dan is hier niet veel meer te slopen, helaas. Dan is bijna al het oude groen verloren. Gaan ook bomen weg tussen Oostkolk en Axelsedam? Voor benadrukking van de 'verbinding met water"? Is dat echt zo leuk voor Jan en alleman alleen maar beton en wat geklater? Men dempt, sloopt, rooit en 'benadrukt' terwijl men de kip met de eieren slacht. Want ja, sfeer, dat trekt nu eenmaal mensen. Maar daar heeft men hier zeker nog niet aan gedacht. Het ga je goed 'groene oase'. Je bent zo mooi juist omdat je bent 'oud'. Maar jammer voor jou, je staat in Terneuzen en je bladeren zijn niet van goud. Ria van der Meer. Pagina 13

de Steltkluut | 1995 | | pagina 15