EXKURSIE-AGENDA OKTOBER-NOVEMBER 1995 Door Lucien Calle. Wandelexkursie door de bossen van Clinge. Datum: Zondag 15 oktober Tijd: 9.30 uur Plaats: Parkeerplaats bij Interjute, Roskamstraat te Clinge. Exkursieleider: Edie Bogaert (01140-15430). Een mooie tocht door dit afwisselende bosgebied. Zo vindt je in dit gebied geheel gesloten bossen naast heel open vegetaties en zelfs kaal zand met hier en daar een Buntgras vegetatie. Naast loofbos vinden we ook naaldbos met een gevarieerde soorten samenstelling. Als we geluk hebben zitten de bossen afgeladen met trekvogels. En dan maar genieten van die uitbundige herfstkleuren... Vogelexkursie Hellegat Datum: Zaterdag 21 oktober Tijd: 10.30 uur Plaats: Dijkovergahg bij Hellegat. Exkursieleider: Alex De Smet (01150-95890) Het natuurgebied Hellegat bestaat uit een flink aantal hectaren schorren en slikken langs de Westerschelde oever. Het is een zeer belangrijke rust en fourageergebied voor grote aantallen vogels. Het gebied is wel zeer kwetsbaar voor verstoring. Als mensen door het schor of over de slikken gaan lopen worden steeds alle vogels opgejaagd. Daarom blijven we met deze exkursie op de dijk. Met het opkomende tij komen toch alle vogels vanzelf naar de dijk toe. Je kunt dan waarnemen dat het om zeer grote aantallen gaat, van verschillende soorten, zoals eendachtigen, meeuwen, strandlopers etc. Het is immers volop trektijd... Thema-avond over bomen en struiken in Zeeuws-Vlaanderen. Datum: Dinsdag 24 oktober Tijd: 19.30 uur Plaats: Restaurant Reynaertshof te Hulst. Inleider: Lucien Calle Deze thema-avond is opnieuw een samenwerking tussen Groei en Bloei (afd. Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord Belgie) en de Steltkluut. De avond is voor leden van beide verenigingen uiteraard gratis toegangkelijk. Op deze avond worden diverse aspecten van bomen en struiken in Zeeuws-Vlaanderen behandeld. De nadruk ligt echter op de inheemse soorten en de monu-mentale bomen. Wat zijn de voordelen van het gebruik van inheemse soorten? Welke monumentale bomen hebben we hier in de streek nog, en wat zijn de bedreigingen? Wat voor soort onderhoud wordt gedaan aan landschappelijke beplantingen? Door welke vrijwilligersgroepen? Wat zijn de meest milieu-vriendelijke verwerkingsmogelijkheden voor het snoeihout, ook in uw tuin?

de Steltkluut | 1995 | | pagina 4