Wandelexkursie langs de kreken in het land van Axel. Datum: Zondag 5 november Tijd: 9.30 uur Plaats: De Halle te Axel Exkursieleider: Alex De Smet (01150-95890) We gaan 3 kreken wat nader bekijken: De Axelse kreek, Zwartenhoek en de Kreek op de opspuiting Smitsschorre. U krijgt een uiteenzetting over de ecologie van deze gebieden. Aandacht zal worden besteed aan de toe-komstige ontwikkelingsmogelijkheden van de kreken. De waterhuishouding, vegetatie en mogelijkheden voor b.v. de vogels komen aan bod. En natuurlijk gaan we ook op zoek naar de vogels die nu al aanwezig zijn. Te verwachten zijn diverse eendachtigen, de eerste ganzen en roofvogels. Wandelexkursie Stropersbos Datum: Zondag 18 november Tijd: 9.30 uur Plaats: Heerstraat te St. Jansteen, achter pompgebouw Delta Nuts. Exkursieleider: Cyriel Smet (01140-11625) Dit wordt een grensoverschreidende exkursie. We lopen door het Water-leidingbos recht naar het Stropersbos waar we na ongeveer 10 minuten aankomen. Dit uitgestrekte bosgebied is in beheer bij de Dienst Waters en Bossen van de Belgiesche overheid. Het beheer wat hier plaatsvindt is gericht op de natuurwaarden. Dit betekent o.a. dat men geen hout meer uit het bos haalt en alles ter plaatse laat liggen. Dit geeft een beetje het idee van een natuurbos. Er zijn ook heel vochtige gedeelten en je vindt er prachtige vegetatiestructuren. En met Cyriel erbij zullen we vast weer de meest vreemdsoortige paddestoelen vinden! We proberen er ook nog een gids van onze zustervereniging De Wielewaal bij te krijgen, maar ten tijde van het uittypen van dit stukje was dit nog onzeker. Wandelexkursie Braakman Noord Datum: Zaterdag 25 november Tijd: 10.00 uur Plaats: Meest oostelijke parkeerplaats aan de Savoyaardsweg Exkursieleider: Lucien Calle (01150-17416) Komend vanuit richting Terneuzen, rijdt u langs de Dow en de Braakmankreek, het is dan de eerste parkeerplaats in het bos. Vanuit het westen (N61)neemt u de laatste afslag voor het recreatie terrein naar links. De eerste kruising dan weer naar rechts en dan de tweede parkeerplaats. In dit gebied is een grote variatie aan biotopen dicht bij elkaar aanwezig, zoals diverse soorten bos, grasland en kreken. We kunnen hier een flinke variëteit aan organismen waarnemen. Zo kan je het pad kruisen van diverse soorten bomen en struiken, mossen, korstmossen, zwammen etc. En laten we vooral ook de vogels niet vergeten. Tegen deze tijd van het jaar wordt het steeds drukker met eendachtigen op de kreek, in de bossen zitten veel zangvogels en roofvogels. Is ook de Ijsvogel weer present?

de Steltkluut | 1995 | | pagina 5