HOUD DE BONQERDS HOOQ NIEUW Thema: relaties planten - dieren - mensen Veelal zullen het weer knotwilgen zijn die moeten worden geknot, waarbij we zoveel mogelijk aandacht besteden aan het verwerken van het snoeihout op natuur- en milieuvriendelijke wijze. Dit betekent het opzetten van takke- stapejs of houtrillen en eventueel het musteren om elders in een oever beschoeiing o.i.d. te verwerken. Voorts zullen zeker nieuwe bomen of heggen worden aangeplant. Onnodig om te zeggen, maar toch: hoe meer handen hoe lichter het werk, of, interessanter nog: hoe meer werk er verzet kan worden. En dat komt de natuur en het landschap van oost Zeeuws-Vlaanderen direkt ten goede! Dus komt u eens 'n keertje meehelpen op een van de volgende zaterdagen: 21 oktober 4 november 18 november 2 december 16 december 30 december Voor de preciese lokatie of verdere informatie kunt u altijd terecht bij Lucien Calle 01150 - 17416 of Peter Maas 01150 - 17004 door Adri Paauwe De afdeling Zeeuws Vlaanderen van het IVN - Vereniging van Natuur en Milieu educatie - is kortgeleden in samenwerking met 't Duumpje en de Steltkluut opgericht. Zij organiseren dit najaar een GROENCURSUS. De cursus is bedoeld voor in natuur-geinteresseerdenom hen meer inzicht te verschaffen in relaties in de natuur. De cursus omvat vijf theorie-avonden en wel op woensdagavond 25 oktober, 1 november, 15 november, 29 november en 13 december om 19:30 uur in het buurthuis de Hoekse Rakkers, Molenplein 3 te Hoek. Verder zijn er drie exkursies op zaterdag 4 november, 18 november en 2 december. Deze exkursies staan in directe relatie met de voorafgaande theorieavond. De kosten van de cursus zijn f 80,- inklusief cursus-map. Opgeven tot 5 oktober bij Rein Coster, tel. 01177-2748.

de Steltkluut | 1995 | | pagina 7