Verslag van de Algemene Ledenvergadering, gehouden op 10 april 1995. Boekenhoekje nr. 1. Notuliste Vera van Bavel Naast het bestuur waren er 15 leden aanwezig. 1Opening door de voorzitter. De aanwezigen voor de aangekondigde thema-behandeling na de pauze, worden speciaal welkom geheten. 2. Mededelingen. Jaarverslag opmerking v.w.b. het jaarverslag 1994 vanuit de Insekten/Vlinderwerkgroep: Er was een massale waarneming van het gamma-uiltje. 3. Kascommissie. Aftredend is P. Marinissen. De heer P. Noorlander stelt zich kandidaat om de volgende keer samen met de heer C. Peeters de kas te controleren. 4. Bestuurszaken. De heer Richard Lader wordt als bestuurslid benoemd. Hij heeft interesse in jeugd- en publiciteitszaken. 5. Kort aktiviteiten verslag van de diverse werkgroepen. 6. Rondvraag sluiting. Om 21.00 uur zijn er meer leden binnengekomen om mee te discussiëren over de volgende thema's Terreinbeheer, Milieu, Jeugd. Afgespoken wordt om hiervan verslag te doen tijdens de najaars ledenvergadering in december 1995. Pagina 5 Dwars door de Natuur. - Schrijvers: Moira Butterfield en Richard Orr - Uitgever: Bosch en Keuning, Imprint SESAM, Baarn - Verschijnt: februari 1996 (in samenwerking met uitg. Lannoo, België) - Prijs: fl. 29,90, gebonden, met 2 dubbele uitklapbare pagina's - Beschrijving: Nog nooit werd de natuur op zo'n manier doorgelicht: een fascinerend boek voor jong en oud! Mensen zijn niet de enige wezens die beschikken over spectaculaire bouwtechnieken. Bijen, bevers en termieten doen niet voor ons onder. In dit boek onthult illustrator Orr de verborgen details van de verblijfs plaatsen van dieren uit de hele wereld. Hij snijdt een tropisch regenwoud, een eikenboom en een rivieroever in plakjes om de lezer tot in de kleinste details te laten zien hoe dieren hun woningen bouwen en bewonen. In de begeleidende tekst wordt ook een schat aan informatie over het dagelijks leven gegeven.

de Steltkluut | 1995 | | pagina 7