mm n im DUIT EXKURSIEROOSTER DECEMBER 95 - JANUARI '96. Wandelen in de steense bossen Naar de gluurmuurbij de braakmankreek Wandelen aan de zestigvoetkreek door Lucien Calle •Datum: zondag 17 december 1995 Tijd: 09.30 uur Plaats: WMZ-bossen St.Jansteen. Te bereiken via de Heerstraat in St. Jansteen. We verzamelen aan het einde, bij het pompstation. Leider: Edie Bogaert, tel. 0114-315430 Een winterwandeling. Dat betekent ogenschijnlijk de natuur in rust. Maar dat geldt niet voor de paddestoelen en andere opruimers van de natuur. Die hebben in deze tijd volop werk aan de afgestorven overblijfselen van het afgelopen groeiseizoen. Verder zien we uiteraard ons vaste gamma aan wintervogels. En let, nu de bladeren van de bomen zijn, eens extra op de prachtige vormen van veel bomen. Vaak machtige takkenstelsels komen goed uit. En als er sneeuw ligt, wordt het hele gebied uiteraard "een grote kerstkaart". Datum: Dinsdag 26 december 1995. Tweede Kerstdag. Tijd: 15.30 uur Plaats: De Gluurmuurvan S.B.B. bij het Noorderbosin de Braakman-Noord. Voor bereikbaarheid zie tekst. Leider: Henk Castelijns, tel. 0115-491846 Staatsbosbeheer heeft bij het Noorderbos in de Braakman een z.g. Gluurmuur aangelegd daar waar de Westgeul in de Braakman uitkomt. Men staat daar beschut en onopvallend en kan van daaruit prachtig de hele omgeving overzien. Een voortreffelijk initiatief van Staatsbosbeheer. Dit punt is bereikbaar via de Braakmanweg. Dit is komend vanuit de richting Terneuzen de eerste weg rechts na het passeren van recreatiecentrum. Op de Braakmanweg neem je dan de eerste weg (onverhard) rechtsaf die naar het bos leidt. Van daaruit te voet verder door het bos, naar de kreek toe lopen. We gaan daar ter plaatse tot zonsondergang kijken hoe veel vogels hun slaapplaats komen opzoeken. En veel kan wel eens echt veel zijn: Tot 20.000 stuks zijn er al geteld. Er komen veel soorten: diverse roofvogels, Kemphaan, Wulp, diverse soorten ganzen en meeuwen, Aalscholvers, Kraaiachtigen. We staan stil, dus warm aankleden zal beslist nodig zijn. Een kijker is absoluut nodig. Tevens zal Steltkluut voor een of meer telescopen zorgen. Datum: zondag 14 januari 1996 Tijd: 09.30 uur Plaats: Verzamelen aan de Statenboomweg bij de kreek. Leider: Cyriel Smet, tel. 0114- 311625

de Steltkluut | 1995 | | pagina 4