Boerenzwaluwtelling: Waarom het zo slecht gaat met de huiszwaluw en wat er eventueel aan te doen is verwijs ik naar het het artikel van M. Capello in de Steltkluut nummer 4 van augustus 1995. Daar heb ik niets meer aan toe te voegen. De volgende tellers hebben hun medewerking verleend: Henk, Marlies en Jeroen Castelijns - Jaap Poortvliet -Bouke Grootjans - Ab Klaassen - Alain Kind - Walter en Bart de Smet -Angelo de Caluwe - Alex Wieland - Marcel Capello - J. de Ridder - Johan v.d. Steen - Dick de Knecht - Henk Verlinde - Adri Paauwe - Rob Remmerts - Paul en Monique Marinissen - Hans en Bernadette Molenaar - Eddy Matthijs - Wilfried en Veerle Mahu - Cyriel Smet - Alfons de Kind - Joop de Bakker - Guust en Bianca v.Koert - H. Merison - Eddy Taelman -J. Weemaes - Titus Ysebaert - Jean Maebe Pagina 15 Enkele tellers van huiszwaluwnesten zijn zo vriendelijk geweest ook de nesten van Boerenzwaluwen te tellen. Dit jaar voor het eerst. Indien dit de komende jaren ook gedaan wordt, kunnen we zien hoe het met de boerenzwaluw in Oost-Zeeuws Vlaanderen gaat. Dit naar aanleiding van eigen ervaringen bij het huiszwaluwnesten tellen. Vaak kreeg ik ook boerenzwaluwnesten te zien. Hierbij viel het me op dat er toch wel watonbewoonde nesten bij waren. Henk Castelijns telt de nesten van de boerenzwaluwen sinds 1985 in de Braakmanpolder. Onderstaande grafiek geeft een goed overzicht. Boerenzwaluw mtabvcrloop Braakmaopoldor c.o. 1963-93 oo 3t> til 'MO IM8 0*2 77 01 "^O Zelf ben ik vorig jaar begonnen met tellen in de kop van Ossenisse. In 1994 totaal 53 nesten in 1995: 54 nesten. Opmerkelijk is dat op 2 adressen bij elkaar in de buurt totaal in 1994 14 bewoonde nesten waren en nu in 1995 maar 1 bewoond nest. De situatie binnen was onveranderd, (bv. geen afbraak of verbouwing). De volgende tellingen zijn dit jaar voor het eerst gedaan: Kleine Huissenspolder, Margarethapolderen Zaamslagpolder. Totaal 10 nesten DOW chemical terrein Nieuwneuzen polder I en II: Totaal 9 bewoonde nesten. Canisvlietpolder: 5 bewoonde nesten. Oud-beoosten-Blij-bezuidenpolder, Nieuw-beoosten-Blij-bezuiden, Nieuwe Karnemelkpolder (allen rond Koewacht) Totaal 45 bewoonde nesten. Bij een vande adressen waren in 1993: 20 bewoonde nesten nu: 4 bewoond.

de Steltkluut | 1996 | | pagina 15