dB tmmyyr WANDELEXCURSIE DOOR DE BOSSEN VAN ST. JANSTEEN Datum: Zondag 24 maart Tijd: 09.30 uur Wandelen langs het mauritsfort Werkdag op de hooge platen De knotgroep Plaats: Einde Heerstraat, St. Jansteen, aan achterzijde van het pompstation Leider: Edie Bogaert (0114-315430) In deze bossen tref je een van de weinige stukken oud loofbos dat we in Zeeuws-Vlaanderen hebben. Ook in deze streek is er een prachtige afwisseling tussen het bos en mooie open vlaktes met een grazige vegetatie. Het voorjaar is nu onmiskenbaar in aantocht. Sommige soorten zijn al zenuwachtig hun nieuwe territorium aan het uitzetten of verdedigen. Dat gaat dan vaak met veel vogelzang gepaard. En ook nu weer bestaat de kans op het zien van een prachtige en in deze streek zeldzame soort: de Zwarte specht. Datum: Zaterdag 30 maart 1996 Tijd: 10.00 uur Plaats: Verzamelen aan de Valput Leider: Ab Klaassen Komend vanaf richting Hoek gaat u bij de stoplichten richting Philippine. Na zo'n honderd meter kunt u, net voor het fort, rechtsaf. Na weer zo'n honderd meter komt u bij een watertje. Dat is de Valput. Verzamelen waar de weg aan de dijk komt. We lopen dan eerst langs de valput en de dijken die de put omringen. De vele knotbomen maken de waarneming van o.a. de Steenuil mogelijk. Dan steken we de weg (Hoek-Philippine) over en lopen langs De Nol. De Nol is een drassig weiland met een stukje open water. We vinden er verschillende soorten weidevogels. Even verder gaat de tocht langs een stukje productiebos, waar we zeker een aantal zangvogelsoorten en mogelijk wat roofvogels kunnen tegenkomen. Het wordt alweer bijna voorjaar, zien we hier de eerste zomervogels? Datum: Zaterdag 13 april 1996 tijd: vertrektijd boot 9.30 uur Plaats; Handelshaven Breskens Info: Jan Flagge (0115-618021 Een werkdag op dit eiland in de Westerschelde met het oog op de bescherming van de broedende kolonies Sterns. Zie voor meer informatie elders in deze Steltkluut. De knotgroep werkt op de volgende dagen: 10 en 24 februari, 9 en 23 maart en 6 en 20 april. Steeds op zaterdag. We vertrekken altijd om 9 uur bij de garage van de Stichting Landschapsbeheer in de Walstraat te Terneuzen. Gewerkt wordt er tot

de Steltkluut | 1996 | | pagina 4