imi m HM M f stroken zouden te zamen met ae aan de kreek grenzenae grasianaen, niet meer bemest en met herbiciden bewerkt mogen woraen. Op de smalle stroken kan het best een maaibeheer worden gevoerd en op bredere een maaibeneer of beweiding. Om het verlies aan opbrengst te compenseren, kunnen grondgebruikers beheersover eenkomsten afsluiten. Het water in de kreek is zeer voedselrijk. Dit blijkt uit het ontbreken van waterpianten en sterke groei van algen. Bij het hierboven voorgestelde beheer zou de waterkwaliteit kunnen verbeteren, ware het niet dat op de bodem een dikke laag slib ligt die voortdurend voedingsstoffen aan het water afstaat. Om dit te voorkomen, zou het slib moeten worden verwijderd. Een erg kostoare zaak. Dit geldt ook voor de in het gebied nog te saneren stortplaatsen van bedrijfsafval. Ook deze vormen een bedreiging voor de waterkwaliteit. Dan zijn er nog wat kleinere wensen. De aan- en afvoerwegen van de WOV gaan door het zuidoosteiijkdeei van de Lovenpolder. Een dijk zou ae scneiding tussen polaer en wegen kunnen gaan vormen. Op plaaisen waar de kreekoever op onnatuurlijk wijze is vastgeiegd zou aeze weer een meer natuurlijk karakter moeten Krijgen; de verbindingssioot tussen beiae kreken, het zuidwestelijk deel van de Achterste en het noordwestelijk deei van de Voorste Kreek (figuur 1). Tevens zou het eiland in de Voorste Kreek door het uitdiepen van een sloot ontoegankelijk kunnen worden gemaakt. Literatuur Anonymus. 1995 Intergemeentelijke structuurvisie Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanaeren. Op weg naar een nieuw evenwicnt. Gemeente Axel, gemeente Sas van Gent, gemeente Terneuzen en Provincie Zeeland. Vergeer J.W. 1995. Utrecht en Zeist: Stichting Uitgeverij Koninklijke Natuurhistorische Vereni ging en VogelDescnerming Nederland. Vergeer J.W. <S Van Zuijlen G. 1994. Broedvogels van Zeeland. Utrecht: Stichting Uitgeverij Koninklijke Natuurhistorische Vereniging, Pagina 9 Bestaande grazige oever Aan te planten bos Akkerrandenbeneer gewenst Natuurvriendelijke oever gewenst figuur 1. Hoek v

de Steltkluut | 1996 | | pagina 9