WIJZIGING VELDWAARNEMINGENRUBRIEK KORTE SERIE OVER ROOFVOGELS St. Jansteenpolder, Absdalepolder, Groot-of Oud Ferdinanduspolder, Klein-of Nieuw Ferdinanduspolder. Totaal: 68 nesten. Zelf heb ik nog de volgende polders geteld: Flellegatpolder, Eendrachtspolder, van Lijndenpolder, Genderdijkepolder en Willem III polder. Totaal in deze polders 43 bewoonde nesten. Een van de tellers kreeg bij een bezoek te horen dat er vorig jaar 10 nesten zaten in de schuur en dit jaar geen. De nesten weggehaald: reden: De boerenzwaluwen aten het isolatiemateriaal op Het komt weieens voor dat er dode jonge vogels in of buiten het nest gevonden worden. De oorzaak zou kunnen zijn dat het mannetje van het paartje is overleden. Door overschot mannetjes blijft zo'n vrouwtje niet lang alleen. Echter, het nieuwe mannetje accepteert de jongen van een ander niet. Ze worden gedood of er uit gegooid. Na paring wordt er weer bezit genomen van oude nest of er wordt een nieuw nest gebouwd. De volgende tellers hebben hun medewerking verleend: Henk Castelijns, Jaap Poortvliet, Bouke Grootjans, Dick de Knecht, Johan v.d. Steen, Eddy Matthijs, Alfons de Kind. De volgende veldwaarnemingenrubriek zal gaan over de periode november 1995 t/m maart 1996 (dus niet zoals eerder vermeld van november 1995 t/m februari 1996). De gegevens over deze periode dienen bij mij binnen te zijn op 20 april 1996. U heeft dus 3 weken de tijd om de gegevens naar mij op te sturen. Waarnemingen van zeldzaamheden graag direct doorbellen. Alex Wieland IJsbaanstraat 9 4537 PH TERNEUZEN 0115-618130 Hieronder vindt u het eerste deel van een serie van 4 over roofvogels van de hand van Mark Buise. De bedoeling is dat u in (een van) de volgende uitgaven van de Steltkluut artikelen aantreft over de buizerd, de sperwer en de torenvalk. Deze eerste aflevering gaat over de toename van de bruine kiekendief, als broedvogel in oostelijk Zeeuws Vlaanderen. Lees verder op de volgende pagina.

de Steltkluut | 1996 | | pagina 16