|m Pagina 23 de raad in '92 al gekozen voor een beperkte invulling zonder boom, waar toevallig toen nog niemand bij stilstond, dan moet je nu niet meer mekkeren. Stedebouwkundig is de boom niet te handhaven. Je hebt te maken met de bouw van een winkelcentrum (Stenen Beer) en de reflectie daarvan op de tegenoverliggende bebouwing. Een open ruimte kan dus niet. De boom staat op de verkeerde plaats. (Verdraaien van de situatie is ook een kunst!). - D66, GPV/RPF, Groen Links. Sluiten zich aan bij de insprekers en geven aan dat het hen best een duit mag kosten om de boom te laten staan. Helaas, hun pleidooien waren niet aan van Rooijen besteed. Het was irritant om te zien hoe hij zijn tegenstanders wegzette. Dijkhuis CDA, Valraven PvdA, - Gosselaar VVD: Spreken elkaar als papegaaien na. Het kostte moeite de maaginhoud binnen te houden zodra de argumenten om de hoek kwamen kijken. Belangrijkst was wel dat bomen door bladval veel overlast bezorgen en dat zal tot klachten leiden. Erger nog, de huizen die er rond gebouwd worden, zullen onverkoopbaar blijken (het CDA, eigen partij van de voorzitter, moest door die zelfde voorzitter gecorrigeerd worden, omdat die het steeds over onverhuurbaar had.) En als er nu iets is waar de binnenstad geen behoefte aan heeft dan is het wel leegstand. Dat er bij die leegstaande huizen juist geen bomen staan, is kennelijk niet van belang. Dat ik als boom mijn bladeren verlies: Excuse me for living! Niet verkoopbaar. Dat valt nog te bezien. Dat er geen behoefte is aan koopwoningen in de binnenstad willen we best geloven, maat dat dat aan de boom ligt, kom nou toch! Als nieuwe bewoner kies je juist voor een woning met een pracht van een monumentale Plataan in je achtertuin. vergons nog een niet onbelangrijke speler in het spel: project-ontwikkelaar Johan Matser B.V. Ongelooflijk aar waar, volgens bijgaande advertentie: "Omdat het iieubewust kan". JOHAN MATSER P"**tontwikkefing bv Johan Matser Projektontwikkeling BV Omdat het milieubewust kèn bezoek; Vaartweg 163a fax:035-219065 1200 AH Postbus 334 035-247941 de discussie tussen de commissieleden wordt, met uitzondering van de boom- npathisanten, op geen enkele wijze meer ingegaan op de insprekers vooraf. Alles .:t in de maanden vooraf was gebeurd legde op geen enkele wijze ook maar één am in de weegschaal. werd wel één handreiking gedaan, van te voren had ik daar al voor waarschuwd. Een dergelijke handreiking moet je met klem van de hand wijzen. mocht niet baten. Het college stelt voor om voor het verlies van groen, de taan dus, f 65.000,= beschikbaar te stellen om dit te compenseren. De budget- Jtraliteit wordt daarmee opgeheven. Wat het kost om de boom te laten staan? f 000,=. Er blijft dus een gat over van f 25.000,=, op een totaalproject van enkele ntallen miljoenen guldens. Volgens van Rooijen een foute voorstelling van zaken is dus niet bespreekbaar. N f 65.000,= investeren in groen. Dat ze die direct in de boom kunnen investeren :grijpt men niet. Er zullen nu extra maatregelen genomen worden voor het verlies van de ecologische waarde. Wie de opmerking maakte, dat dat wat hem betreft niet eens in "groen" moest? Gosselaar, aangenaam!

de Steltkluut | 1996 | | pagina 25