EERVOLLE NOMINATIE VOOR DE INSEKTEN- WERKGROEP De Gouden Vlinders werden gewonnen door Jan Krol en de Vlinderwerkgroep Midden Zeeland door Joop de Bakker Zaterdag 2 maart werden op de Landelijke Vlinderdag te Ede (Gld) voor de tweede keer de Gouden Vlinders uitgereikt. Deze onderscheiding wordt elke twee jaar toegekend in twee categorieën: Categorie 1 Personen die zich opvallend verdienstelijk hebben gemaakt voor het behoud en herstel van vlinders en Categorie 2. Werkgroepen die door onderzoek, voorlichting en educatie een opvallende bijdrage aan het behoud en herstel van vlinders hebben geleverd in hun woonomgeving, regio of provincie. Op grond van voordrachten had een jury de nominaties vastgesteld. De genomineerden in de categorie personen waren: Bert Bos, boswachter bij Staatsbosbeheer in de Gooi- en Vechtstreek (voor concrete inrichtings- en beheersmaatregelen bij de herintroductie van de Zilveren maan) Jan Krol, redacteur van de Stellingwerf in Wolvega (voor de publiciteit van de kritieke situatie van de Grote vuurvlinder in Friesland en Noord-West Overijssel) Els Swart, (voor het promoten van vlinders en natuur in de stedelijke omgeving van Heiloo) De genomineerden in de categorie werkgroepen waren: De Vlinderwerkgroep Midden-Zeeland De Insektenwerkgroep van de Steitkluut Natuurorganisatie De Windbreker uit Petten (NH) De Insektenwerkgroep werd genomineerd vanwege de grote inzet van deze werk groep. Door jarenlang in de publiciteit te treden is een groot gedeelte van de Zeeuws- vlaamse bevolking actief bij vlinders betrokken geraakt en geven veel mensen nu ook hun waarnemingen door aan de werkgroep of de Vlinderstichting in Wageningen. Daarnaast voert de groep acties voor behoud en herstel van leef gebieden van de vlinders. De Steltkluutleden Eddy Taelman en Joop de Bakker namen bij de prijsuitreiking namens de werkgroep het certificaat van de nominatie en de bloemen in ontvangst.

de Steltkluut | 1996 | | pagina 31