Pagina 3 Dauwtrappen Datum: Donderdag 16 mei Tijd: 4.30 uur Plaats: Verzamelen parkeerterrein recr. de Braakman, Middenweg, Hoek. Leiders: Edie Bogaert, Cyriel Smet en Peter Maas. Informatie en aanmelding: Lucien Calle 0115 617416 en Jan Flagge 0115 618021 De meest vaste Steltkluut-traditie sinds meer dan 10 jaar. We rijden naar het Braakman Zuiderbos (enkele kilometers), parkeren daar en beginnen aan een mooie en gezellige wandeling. Meer dan bij andere excursies speelt de gezelligheid een grote rol. We zijn op tijd om het ochtendconcert mee te maken en zoals bij de meesten bekend, in min of meer vaste volgorde valt iedere vogelsoort in en laat zijn bijdrage horen. Vorig jaar hadden zowel de wedders op de Merel als op de Zanglijster het mis, want de Koekoek ging met de eer strijken om het eerste vogelgeluid van de dag te produceren. Dan wandelen we ruim 2 uur, rijden daarna terug naar de KANTINE van de Braakman en daar wacht ons een ontbijt. Even traditiegetrouw vragen we aan Steltkluutleden een bijdrage van f 5,- en van de niet-leden (die net zo hartelijk welkom zijn voor wandeling/ontbijt) wordt een bijdrage van f 7,50 gevraagd. En net zo traditiegetrouw vragen we U om zich van te voren aan te melden, en wel vóór dinsdag 14 mei. Wandelen aan de Zestigvoetkreek Datum: zondag 19 mei 1996 Tijd: 9.30 uur Plaats: Verzamelen aan de Statenboomweg bij de kreek Leider: Cyriel Smet (0114-311625) Opnieuw een wandeling langs deze fraaie kreek Lag tijdens de winter- wandeling het accent wat meer bij de ontstaansgeschiedenis en de ecologie van dit gebied, nu hebben we meer aandacht voor de broedvogels en de bijzondere vegetatie. Er zijn hier alweer prachtige bloemen te bewonderen. Wandelen en zweefvliegen aan de westgeul in de Braakman patum: Zaterdag 27 mei 1996 (Tijd: 10.00 uur Plaats: Verzamelen parkeerplaats aan het Noorderbos, Savoyaardsweg. vanaf DOW de laatste parkeerplaats links van de weg, vanaf de Braakmanweg direkt aan het begin van de Savoyaardsweg rechts, eider: Lucien Calle (0115 - 617416) Een wat vreemde aankondiging, zweefvliegen bij de Steltkluut? Misschien, meer maar wat we op het oog hebben zijn zweefvliegen, een soort vliegen, die zweven dan vliegen. Kortom, we maken een mooie natuurwandeling door het Noorderbos en langs de Westgeul, letten op diverse zaken als vogels, planten, insekten enz., maar de speciale aandacht zal uitgaan naar zweef vliegen. Het weer moet dan wel een beetje meezitten, extreem nat of winderig weer is niet zo geschikt. Maar gezien het zeer afwisselende, natuurrijke gebied en de gunstige tijd van het jaar zal er voor "elck wat wils" te zien zijn.

de Steltkluut | 1996 | | pagina 5