Werkgroepen. T b.v. ons 40-jarig jubileum in juni a.s. wordt er in 1995 fl. 1500,- gereserveerd. In 1996 worden de overige fl. 1500,- geboekt. Totaal 3.000,- Er wordt de vergadering gevraagd hier een besluit over te nemen. Met ruime meerderheid wordt dit voorstel aangenomen. Dus met reservering in 1995. Vraag Jan wat doen we met b.v geld van de Knotkas Pirn zal een voorstel doen in de voorjaarsvergadering '96 om reserveringen te maken voor bestemmingen, b.v. landschapsbeheerDus v.w.b. de financien een visie op lange termijn. Suggesties hieromtrent zijn van harte welkom. Paddestoelen najaar '96 zal C. Smet een kursus geven en er komt een boekwerk van alle soorten in Zeews Vlaanderen onder leiding van Wim Kuis. Jeugdwerkgroep wordt versterkt met Richard Lader en Annemiek Kleinegris Insecten dit 10 jarig jubileum. Aktie Joop de Bakker. Kritische soorten krijgen aandacht tijdens excursies. LandschapsbeheerEr wordt vanuit de Steltkluut advies gegeven b.v Plataan in TNZ. Hierover komt in februari een uitspraak. Aandachtspunt Linden in de F. Bolstraat. In najaar wordt gestart met hoogstamfruitbomen. Vogels in september wordt altijd gestart met ganzen tellen. Verslag hiervan wordt samen met Z.L. uitgebracht. Roofvogelvervolging in Z. Vlaanderen wordt een verslag van gemaakt. Planologie Te weinig mensen. Veel kontakt/ overleg is nodig met SBB, Waterschap, e.d. SBB wil van kleine overhoekjes af. Vogelopvang W. de Koek vraagt assistentie voor b.v. weekends, vakantieperiodes e.d. E.Taelman is na vele jaren gestopt met vogelopvang. Wij hebben hem hiervoor in 1995 tijdens een ledenvergadering speciaal bedankt inclusief kadobon. Pagina 5 Themabespreking als napauze programma. Wordt door Adri nogeens kort toegelicht. MILIEU. Er lopen 3 procedures bij de Raad van State vanuit de gemeente Hulst i.v.m. vestiging van varkenshouderijen. Steltkluut is geen partij in deze. Kuikenmesterij in Hoek werd door Steltkluut niet gewenst. Stal mag toch gebouwd worden omdat er door de gemeente TNZ een procedurefout was gemaakt. Bij het procedure voeren wordt duidelijk het financieel risico afgewogen. Er wordt o.a. advies gevraagd bij Natuur Milieu. Vraag Is het verstanding om hiervoor een potje aan te leggen? Antw. Begroot is fl. 400,-Wat betreft de grote bedrijven in de Kanaalzone hiervoor heeft de ZMF een speciale werkgroep Vanuit het gebied Hulst wordt nog iemand gezocht voor de Planologie werkgroep. Moet wel verstand van zaken hebben en de juiste weg weten bij de Gemeente Hulst.

de Steltkluut | 1996 | | pagina 7