Pagina 2 EXCURSIEAGENDA APRIL-MEI '96 door Lucien Calle Fietsexcursie rond het Groot Eiland. Datum: Zondag 21 april Tijd: 10.00 uur Plaats: Achtste Verkorting, bij de parkeerplaats. Leider: Mare Buise (0114-313887) De parkeerplaats bevindt zich daar waar de weg de kreek doorsnijdt, vlakbi, de opgang naar het groot eiland bij brug nr. 8. De fietstocht gaat in een rustig tempo (ook goed te volgen voor de minder atletischen onder ons) rondom het Groot eiland. De nadruk ligt deze tocht nadrukkelijk op de vogels. Hier en daar wordt er afgestapt en wordt er ruimschoots de tijd genomen om de omgeving en dan met name de vogelaktiviteiten op ons in te laten werken. Het is inmiddels voiop voorjaar. Veel vogelsoorten zijn al enige tijd bezig met de voorbereidingen op het voortplantingsseizoen. Kun je aan het gedrag van de vogels in het veld. herkennen welke de waarschijnlijke broedvogels zijn? Als er nog tijd overschiet gaan we nog even kijken bij enkele nabijgelegen kreekrestanten, zoals de Cambronkreek en de Oude Vaart naar Hulst. Vroege vogelexcursie door de bossen van Clinge Datum: Zondag 28 april Tijd: 6.00 uur Plaats: Parkeerplaats bij Interjute, Roskamstraat te Clinge Leider: Edie Bogaert (0114-315430) Behalve het Dauwtrappen op Hemelvaart is dit de enige vroege vogelexcursie die we dit jaar in het programma opgenomen hebben. Ook nu weer staat het genieten van het overdonderende ochtendconcert van de vogels centraal. Het herkennen van al die verschillende prachtige vogelgeluiden is altijd weer een hele klus. Voor de beginnende vogelliefhebber is het dan nog een geluk dat nog niet alle soorten uit het zuiden zijn teruggekeerd. Maar uiteraard hebben we ook oog voor die prachtige ontluikende natuur, een stukje natuurbeleving, waarvoor de vroege ochtend de geschikste tijd is. Vlinderexcursie in de omgeving van Hulst Datum: Zondag 5 mei Tijd: 13.00 uur Plaats: Bij het overdekte zwembad, Witteburgstraat, Hulst Leiders: Joop De Bakker (0114-690482) en Eddie Taelman (0114-311362) Op zoek naar de Oranjetip! De Oranjetip is een in onze streken weinig voor komende en bedreigde vlindersoort. Ze heeft in het gebied direct zuidelijk van Hulst, een van zijn belangrijkste populaties. Houdt de soort hier stand? U leert het onderscheid tussen de vrouwlijke en manlijke vlinders. Maar deze streek heeft op vlindergebied nog veel meer te bieden. Zo zullen we, als de weergoden ons enigzinds gunstig gezind zijn vrijwel zeker ook kennis kunnen maken met prachtige soorten als Dagpauwoog, verschillende soorten Koolwitjes, Citroenvlinders, Kleine vos, Atalanta, en Zandoogjes. En de wat zeldzamere verassingen willen we niet bij voorbaat uitsluiten.

de Steltkluut | 1996 | | pagina 4