HOOIBEESTJES GEVRAAGD Pagina 8 kennen. Op een enkele uitzondering na zijn alle exkursies gratis, Omdat het nogal eens om bijzonder kwetsbare gebieden gaat, of vanwege andere omstandigheden, wordt bij de meeste exkursies gevraagd om zich tevoren aan te melden. Zo zal b.v. bij de exkursies naar de Hooge Platen de capaciteit van de boot bepalend zijn. Veel gegevens over de exkursies e.d. kunt u vinden in de speciaal uitgegeven huis- aan-huis krant van Zeeland Natuurmaand. Deze krant is ook gratis te krijgen op alle plaatsen, waar normaal de Zeeland Recreatiekrant wordt uitgegeven. Uitgebreidere informatie vindt U ook in het exkursierooster. dat als aparte bijlage bij deze Steltkluut is gevoegd. De evenementen in het kader van Zeeland Natuurmaand zijn als zodanig gekenmerkt. Er wordt speciaal aandacht besteed aan de tochten, die door Staatsbosbeheer, IVN, Duumpje, Steltkluut, Zeeuws Landschap en de Organisatie van de Stroopielekkerstochten in Zeeuws-Vlaanderen zijn georganiseerd. Tochten vinden steeds plaats onder verantwoordelijkheid van de betreffende organiserende instantie/vereniging. Hoewel in eerste instantie op poten gezet uit oogpunt van toerisme-belangen, juichen wij dit initiatief om de natuur beter te leren kennen van harte toe en Steltkluut wenst U dan ook een aantal mooie exkursies toe. Het Hooibeestje was vroeger een algemeen vlindertje, dat in geheel Zeeuws-Vlaanderen te zien was. Tegenwoordig blijkt dit vlindertje een stuk zeldzamer te zijn, in 1995 zijn er slechts enkele gezien. Nu willen we graag weten waar er nog populaties van deze vlinder te vinden zijn in Zeeuws-Vlaanderen. Het Hooibeestje vliegt vanaf half mei tot begin oktober. Meestal zijn ze te vinden in graslanden, duinen, dijken en bermen. Het Hooibeestje is in vergelijking met andere dagvlinders erg klein. Met dichte vleugels is de ondervleugel grauw/bruin en de bovenvleugel roestbruin/oranje; in de bovenvleugel zit bovendien een zwarte stip, met daarin een wit stipje. Mocht u in 1996 een Hooibeestje zien, dan kunt u dit doorgeven aan: Alex Wieland, IJsbaanstraat 9. 4537 PH TERNEUZEN. 0115-618130 E-mail S A_WIELAND@IAHLVLP.AGRO.NL of Eddie Taelman: 0114-311362 of Joop de Bakker: 0114-690482 door Alex Wieland I i

de Steltkluut | 1996 | | pagina 10