DE STELTKLTJTJT CURSUS NATUURGIDSEN De afdeling Zeeuws Vlaanderen van het IVN start op 9 september 1996 een natuurgidsen-cursus, die opleidt tot het landelijk erkend Diploma NATUURGIDS. Deze cursus wordt steeds om de veertien dagen, en steeds op maandagavond van 19.30 uur tot 22.00 uur gehouden in het buurthuis De Hoekse Rakkers te Hoek. Er worden 28 cursusavonden gegeven en tevens worden veel 'leer'-exkursies buiten in de natuur gehouden. In de vakantiemaanden juli en augustus 1997 worden geen lessen gegeven. Wel zal gedurende de zomermaanden een weekend (zaterdagmorgen tot zondagmiddag) worden georganiseerd voor oefening en instruktie. Deelname aan dit 'praktijk'-weekend is voor de cursisten verplicht. Aan iedere deelnemer wordt een mentor toegewezen, die de cursist tijdens de duur van de cursus zal begeleiden. ')e maanden januari en februari 1998 zijn bestemd voor afronding van de te maken opdrachten, werkstukken en verslagen. In de maand maart 1998 zal de feestelijke Diploma Uitreiking zijn aan allen die met goed gevolg aan de cursus hebben oeelgenomen. Je kosten voor de Natuurgidsen Cursus bedragen f 210,- te voldoen in twee termijnen, de eerste termijn bij aanvang van de cursus. Het lesgeld van f 210,- is atuurlijk inclusief al het lesmateriaal en ook alle kosten voor het praktijkweekend. Er is geen vooropleiding vereist voor deelname aan deze cursus. Er worden wel voorwaarden gesteld in de zin van: interesse in de natuur, doorzettingsvermogen, bereidheid om het geleerde na afloop van de cursus in praktijk te brengen en bovenal studiezin. ^eze cursus wordt gegeven door een team van zeer ervaren docenten. Het doel is zicht te geven in de ons omringende levende en niet-levende natuur en vooral ook anderen door het geven van voorlichting en exkursies in aanraking te brengen met deze natuur, de natuur te laten beleven en ook te doen ontdekken. Veel aandacht wordt gegeven aan de mens en zijn milieu, het zelf doen en zelf ontdekken. Een inschrijvingsformulier is verkrijgbaar bij R. Coster, Markstraat 20, 4527 CL Aardenburg, tel. 0117 492748. Wanneer u vrienden heeft die eveneens interesse hebben, kunnen ook zij natuurlijk een formulier aanvragen en inzenden.

de Steltkluut | 1996 | | pagina 25