DE STELTKLUUT VOGELJAAR VOGEL-FOTOPARADE 1996: deelneming nu open voor iedereen. De jaarlijkse door de Stichting Het Vogeljaar gehouden traditionele vogel fotowedstrijd is ook voor 1996 weer uitgeschreven. De wedstrijd geeft jaarlijks een indruk van de resultaten van het werk van de beste Neder landse en Belgische vogelfotografen. In 1996 kunnen echter nu ook fotografen met de wedstrijd meedoen die een abonnee van het Vege/jaarz\\n. Deze ontvangen, indien zij dat wensen, het nummer van Het Vege/jaar waarin de foto's van de winnaars en het juryrapport worden geplubiceerd. Voor deze wedstrijd kunnen uitsluitend zwartwitfoto's worden ingezonden. Bovendien kunnen deze keer ook zwartwitafdrukken van dia's en/of kleurenfoto's worden ingestuurd, op voor waarde dat dit duidelijk wordt vermeld. Er kunnen maximaal 5 zwartwitfoto's per inzender worden ingestuurd, elk voorzien van naam en adres van de fotograaf, naam van de afgebeelde vogelsoort(en) en gegevens over de opname (plaats en datum waar en wanneer de opname werd gemaakt. Het formaat van de foto's moet minimaal 13x18 cm zijn en beslist niet groter dan 18x24 cm. De foto's moeten op glanzend papier worden afgedrukt en mogen niet reeds eerder zijn gepubliceerd of elders zijn aangeboden. De afgebeelde vogelsoorten moeten in Nederland en/of België kunnen voorkomen. Nestfoto's worden niet geaccepteerd. Er zijn 5 prijzen t.w.: 1ste prijs: f 750,-; 2d0 prijs: f 450,-; 3de prijs: f 300,-; de 4de en 5de prijs zijn aanmoedigingsprijzen van Kodak bestaande uit filmmateriaal twv f 150,- en f100,-. Bovendien stelt Kodak een speciale Ektar-filmprijs van f 250,- aan films beschik baar voor de beste kleurenfoto die is gemaakt met een Kodak Ektar-film. Speciaal voor deze prijs kunnen echter maximaal 5 kleurenfoto's worden ingestuurd per deelnemer. Uitsluitend opnamen die zijn gemaakt met een Kodak Ektarfilm komen hiervoor in aanmerking. Bij de beoordeling van de inzendingen zal de redactie worden bijgestaan door enkele bekende vogelfotografen. De ingezonden foto's worden opgenomen in het archief van Het Vogeljaar. De uitreiking van de prijzen geschiedt op feestelijke wijze in het begin van 1997 in Schoonrewoerd. De bekroonde foto's zullen worden gepubliceerd in een van de eerstvolgende nummers van Het Vogeljaar die zullen verschijnen na de prijsuitreiking. Bovendien kunnen daarbij eventueel nog enkele foto's worden afgedrukt die grote waardering kregen van de jury. Elke inzender ontvangt bericht van ontvangst van zijn/haar inzending. Inzendingen moeten vóór 1 december 1996 in het bezit zijn van: Wim Smeets, Bachlaan 111, 3752 HG Bunschoten (tel 033 2983147). Ook voor nadere informatie.

de Steltkluut | 1996 | | pagina 18