DE STELTKLTJTJT GEZOCHT BESTUURSLEDEN M/V: Pagina 6 Antwoord: via de planologie wordt er toch wel veel aandacht aan besteed. Euregio besteedt nu ook meer aandacht aan Oost Zeeuws Vlaanderen. Karei Steijaert: Er staan veel zieke iepen in de polder. Lucien antwoordt: veldiepen en monumentale iepen krijgen een sponsor. Met dit geld worden deze bomen ieder jaar ingeënt. Andere zieke iepen worden vernietigd. SBB beleid: in het bos laten afsterven, (waardevol). Zeeuws Vlaanderen telt ca. 350 stuks zieke iepen. Dhr. Prang: promoot een bezoek aan het "Zwin reservaat" gedurende de maand april. Joop de Bakker brengt aan de orde: - wespen/ honingnesten: deze worden door de imker weggehaald op aanvraag. - geluidskanonnen op het land: politie waarschuwen. Volgens milieuverordening is dit geluidshinder. - overlegorgaan handhaving groene wetten: Joop Millenaar - milieuklachten: Middelburg Peter Maas: Bij belangrijke zaken (zoals b.v. ontpoldering) gaarne meer kontakt met de leden (achterban), vooraleer een standpunt wordt gevormd en uitgedragen. Voorstel: Kanaalzone plan van aanpak: eerst samen met de leden bespreken. Algemeen: Groen cursus gaat niet door. Natuurgidsencursus wel en start in september as. en is toegespitst op Zeeuws Vlaamse terreinen. 8. Sluiting. In 1997 zullen 4 bestuursleden hun functie neerleggen. Om verschillende persoon lijke redenen moeten ze hun bestuurswerk voor de Steltkluut stoppen. Het zal een ieder duidelijk zijn dat we nu zeer serieus nieuwe bestuursleden nodig hebben. In de afgelopen maanden zijn we al op zoek geweest. We hebben diverse personen benaderd, maar geen enkele concrete toezegging gekregen. Daarom.... Schroomt niet en meldt u zelf aan als bestuurskandidaat. We zoeken zowel mensen met organisatorische capaciteiten, als mensen met (enige) kennis van zaken op het gebied van natuur. Het werk als bestuurslid is leerzaam, maar vraagt ook wel inzet. Vaak is er commentaar: waardering of succes merk je niet zo dikwijls. Toch moeten er binnen de vereniging nog mensen te vinden zijn die het bestuurswerk aandurven. Een taakverdeling binnen het bestuur is afhankelijk van de mensen die er in zitten. Wie inlichtingen wil of liever nog zich direct aanbiedt als bestuurder wordt dringend verzocht met mij contact op te nemen. Adri Paauwe, voorzitter

de Steltkluut | 1996 | | pagina 8