De Ruitentikker Op naam gebrachte vogels 16.9 tapuit 1c?, boompieper, slechtvalk, phyloscopus spec., snor, klapekster 1, blauwborst 1¥, grauwe vliegenvanger, gekraagde roodstaart 1 hop 1, laner valk 1 pr, grasmus, zwarte wouw 1, tortel, oeverloper 1, boerenzwaluw 2x, visarend 1, kleine plevier 1, bosruiter 1, visdief, zwarte stern, reuzenstem, dwergstern. 17.9 zwarte wouw 5, reuzenstem, tureluur 1, kleine plevier 1, visdief en noordse stern V2/V2, zwarte stern, visarend 1, klapekster 1, kleine mantelmeeuw 2ekj, oeverloper 1reuzenstem. 18.9 kleine plevier 1, grauwe vliegenvanger, klapekster 1, tapuit 1 reuzenstem w.o. 1 onv, zwarte stern, kleine mantelmeeuw 2ekj/ad, visdief, noordse stern, dwergstern, tortel, bonte strandloper. 19.9 regenwulp 1, boerenzwaluw 7, klapekster 1, oeverloper 1, oeverzwaluw 1, zwarte stern, tureluur 1x, reuzenstem, dwergstern, tapuit 1 vvisdief, noordse stern, tortel, fitls, kleine mantelmeeuw ad/1 ekj, grauwe kiekendief 1¥, blauwe reiqer. 20.9 reuzenstem, boerenzwaluw, oeverzwaluw, tapuit, oeverloper, tortel, bontbekplevier 1, kleine mantelmeeuw ad, tjiftjaf, zwarte stern, klapekster 1, grauwe vliegenvanger. 21.9 hop 1, reuzenstem, boerenzwaluw, oeverzwaluw, grauwe vliegenvanger, gekraagde roodstaart 1, tortel 3, zwarte stern, kleine zilverreiger 1, noordse stern, visdief, dwergstern, lanervalk 1¥, kleine mantelmeeuw 1ad, blauwe reiger 1, regenwulp 1, snor. door L.Audenaerd In mijn tuin woont een ruitentikker. Zo hebben wij hem genoemd, omdat hij iedere dag enkele ruiten van de schuur en het huis tikt met zijn snavel. Het is een pimpelmeesje. Het woont in een nestkastje dat we opgehangen hebben aan een pergola. Iedere dag kijken we ernaar maar hij weet niet van ophouden. Omdat dit meesje de ruiten tikt, heb ik Henk Castelijns opgebeld om te vragen waarom het meesje dat doet. Henk vertelde dat het meesje denkt dat er een ander meesje binnen zit. Het vecht dus tegen zijn eigen spiegelbeeld!

de Steltkluut | 1996 | | pagina 18