c VERTONING VAN DE VIDEO 'MODDEREN IN MOE RASSEN'. Notulen van de voorjaarsvergadering gehouden op 15 april jl. te Axel. Pagina 4 De video is gemaakt in opdracht van Rijkswaterstaat directie Flevoland en door dezelfde instantie aan de Steltkluut geschonken. De video is meer dan een natuur- documentaire alleen. Ze gaat over waterrijke gebieden en het leven daarin. Centraal staat de aalscholver in de Oostvaardersplassen. Tot in de jaren zestig werd de aalscholver als schadelijk voor de visserij gezien en werd het broeden van slechts 1.200 paar toegestaan. Door bescherming en veranderende milieu-omstandigheden nam de soort vanaf het midden van de jaren zeventig spectaculair toe tot 20.000 paar heden. Hoewel wetenschappelijk onder zoek dit weerlegt, doen opnieuw verhalen over schade de ronde. Dit is een van de onderwerpen die in de video ter sprake komt. Modderen in moerassen gaat ook over natuurontwikkeling op het grensvlak van land en water. De Oostvaarders plassen zijn in de jaren zeventig bij toeval ontstaan. Het volgen van de ontwikkeling in het gebied levert kostbare informatie over natuurontwikkeling op. Daar kunnen wij mensen ons voordeel mee doen. Het programma start om 21.20 uur. Aanwezig met uitzondering van Tineke Pim, Adri, Lucien. Willem, Bouke, Vera. Henk komt later. Aantal aanwezige leden 14. 1. Opening door de voorzitter en een speciaal welkom aan Hans van Hage die het napauze programma zal verzorgen. 2. Mededelingen. In verband met het 40 jarig jubileum van onze vereniging dit jaar, ligt het in de bedoeling om een jubileum-boekje uit te brengen. We hebben G. Sponselee bereid gevonden om dit te doen, over natuur en milieu in Zeeuws Vlaanderen de afgelopen 40 jaar. Ook de geschiedenis van "De Steltkluut" komt hierin aan bod met o.a. gesprekken met mede-oprichter Faake Haak. Het jubileum programma voor 8 juni as. verschijnt in de eerstvolgende Steltkluut. 3. Notulen. - Vergunning i.v.m. Kuikenmesterij De Steltkluut heeft de procedure met de R.v.S. gewonnen op formele gronden, maar Tollenaar heeft een aangepaste vergunning gekregen. - SBB moet zijn SBNL heeft beheersplan geschreven) - Jaarverslag 1995 te kort 4. Financieel jaarverslag 1995 Tijdens de kascontrole op 29/2 jl. werd door C. Peeters en P. Noorlander (kascommisie) de kas in orde bevonden.

de Steltkluut | 1996 | | pagina 6